Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Інклюзивні громади. Що вдалося за 4 місяці?

Інклюзивні громади. Що вдалося за 4 місяці?

У вересні 2023 року Національна асамблея людей з інвалідністю України стартувала реалізацією проєкту «Мультисекторальна  гуманітарна допомога з  урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні». Пілотними обрали шість громад Волинської, Полтавської та Чернівецької областей, що налічують 138 населених пунктів.

Щодня протягом чотирьох місяців координатори та координаторки в регіонах, консультанти, команда Секретаріату НАІУ старанно працювали, аби реалізація проєкту принесла користь громадам та людям, які там проживають.  

Що вдалося зробити?

✔ зібрали команду однодумців: жителів громад, фахівців, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій, людей з інвалідністю, сімей, які виховують дітей та молодь з інвалідністю;

✔ провели картографування громад та дослідили, скільки людей з інвалідністю мешкає в пілотних областях та чи доступні для них соціальні послуги, транспорт, медицина тощо;

✔ проаналізували стан наявних інституцій в сфері охорони психічного здоров’я;

✔ адресно надали грошову допомогу більше 1000 осіб цільової групи, ще 400 людей забезпечили асистивними технологіями;

✔ започаткували у пілотних громадах адвокаційну кампанію «Інклюзивні громади — об’єднані дії для захисту прав людей з інвалідністю за їхньої участі»;

✔ підвищили спроможність організацій-членів та партнерів НАІУ, провели навчання з питань інклюзивного гуманітарного реагування, безпеки, першої медичної та психосоціальної допомоги;

✔ підтримали роботу соціальних працівників у малих населених пунктах та придбали для них велосипеди.

Ми віримо, що зміни на краще в громадах можливі, якщо будемо працювати як одна команда. Ми знаємо, що завдяки фахівцям НАІУ допомогу отримують ті, хто найбільше її потребує, вразливі серед вразливих і що ми дійдемо до кожної оселі. 

Ось що пишуть нам люди, які вже отримали від нас фінансову допомогу:

«Я пересуваюсь на кріслі колісному, живу у маленькому містечку в квартирі. На отримані кошти придбала ліки, також купила продукти».
– Ніна, Полтавська область

«Ми ВПО ще з 2014 року. Не вистачає коштів на постійне лікування сина, нього складне захворювання. Не можу залишати його самого, відповідно не можу працевлаштуватися. Гроші спрямувала на лікування».
– Наталія, Полтавська область

«Маю першу групу інвалідності. Отримані кошти витратив для закупівлі дров, щоб взимку обігрівати житло Велика подяка».
– Іван, Полтавська область

«Маю інвалідність, пересуваюсь на  кріслі колісному. Живу в квартирі  разом з дружиною. Допомогу витратив на засоби гігієни».
– Василь, Чернівецька область 

«Маю інвалідність з дитинства. Проживаю разом з дружиною і дітьми в селі. Допомогу витратив на одяг для себе і дітей.  Дякую».
– Дмитро, Чернівецька область 

Ми віримо, що подолаємо бар’єри на шляху до створення інклюзивних громад, працюючи на відновлення нашої країни. 

Проєкт і наша співпраця з громадами продовжиться і в 2024 році.

*********

Проєкт «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні» реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF.

#НАІУ #GFFO #CBM #EDF #інклюзивні_громади