Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Послуги » Охорона здоров’я та реабілітація

Охорона здоров’я та реабілітація

  • Оновлено
Доктор допомагає людині робити вправи на тренажері

Як отримати технічні засоби реабілітації

Інформація про особливості та алгоритм дій щодо отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших) від Міністерства соціальної політики України.

Якщо у Вас чи у Вашої дитини або підопічного є потреба в забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації і Вам зручно користуватися онлайн сервісами, створіть кабінет особи з інвалідністю на вебпорталі централізованого банку даних з проблем інвалідності., через який Ви зможете подавати документи та відслідковувати їхній розгляд.

Інструкція користування електронним кабінетом особи з інвалідністю.

Інфографіка: особливості використання електронним кабінетом особи з інвалідністю

Куди та як звертатися за реабілітаційними послугами

Якщо Ваша дитина має інвалідність та потребує реабілітаційних послуг, ознайомтеся з алгоритмом дій щодо реабілітації дітей з інвалідністю від Міністерства соціальної політики України.

На порталі «Дія» також є інструкція про програму «Реабілітація дітей з інвалідністю». В ній дізнаєтеся, як та з якими документами звернутися за направленням дитини з інвалідністю до реабілітаційної установи.

Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітацію дітей з інвалідністю, сформований Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю.

Куди та як звертатися за медичними послугами

Інформація про особливості та порядок медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб від платформи правових консультацій WikiLegalAid.

Консультації онлайн

Інформація про лікарів, які безкоштовно консультують онлайн від громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Контакти

📞 «Гаряча лінія» Міністерства охорони здоров’я України 0 800 505 201

📞 «Гаряча лінія» Центру Громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України 044 425 43 54

📞 «Гаряча лінія» з питань е-лікарняних 16 77

Контакти регіональних департаментів охорони здоров’я на офіційному Веб сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Законодавство України

  1. Закон України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»
  2. Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»
  3. Закон України «Основи законодавства України про охорони здоров’я»
  4. Постанова Кабінету Міністрів України від 19 січня 2022 р. № 31 «Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів»
  5. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. №309 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю»
  6. Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку»
  7. Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. № 121 «Про затвердження Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності»
  8. Постанова Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпустку лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань»
  9. Наказ Міністерства соціальної політики України від 11 лютого 2021 р. №76 «Про затвердження форм документів щодо направлення дітей з інвалідністю для отримання реабілітаційних послуг»