Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Послуги » Охорона здоров’я та реабілітація

Охорона здоров’я та реабілітація

  • Оновлено
Доктор допомагає людині робити вправи на тренажері

Як отримати технічні засоби реабілітації

Інформація про особливості та алгоритм дій щодо отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших) від Міністерства соціальної політики України.

Якщо у Вас чи у Вашої дитини або підопічного є потреба в забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації і Вам зручно користуватися онлайн сервісами, створіть кабінет особи з інвалідністю на вебпорталі централізованого банку даних з проблем інвалідності., через який Ви зможете подавати документи та відслідковувати їхній розгляд.

Інструкція користування електронним кабінетом особи з інвалідністю.

Як отримати допоміжні засоби реабілітації без проходження МСЕК та встановлення групи інвалідності?

Пам’ятка із забезпечення допоміжними засобами реабілітації

Шлях до відновлення: протезування осіб з ампутацією

Куди та як звертатися за реабілітаційними послугами

Якщо Ваша дитина має інвалідність та потребує реабілітаційних послуг, ознайомтеся з алгоритмом дій щодо реабілітації дітей з інвалідністю від Міністерства соціальної політики України.

На порталі «Дія» також є інструкція про програму «Реабілітація дітей з інвалідністю». В ній дізнаєтеся, як та з якими документами звернутися за направленням дитини з інвалідністю до реабілітаційної установи.

Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітацію дітей з інвалідністю, сформований Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю.

Куди та як звертатися за медичними послугами

Інформація про особливості та порядок медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб від платформи правових консультацій WikiLegalAid.

Для українців, які виїхали за кордон у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії та потребують медичної допомоги, інформація про те, як і де отримати безкоштовну медичну допомогу в різних державах від Міністерства охорони здоров’я України за посиланням.

Медична допомога для ВПО.

▪️Як укласти декларацію з лікарем?
▪️Як отримати первинну медичну допомогу?
▪️Як отримати вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу?
▪️Як отримати дистанційну медичну допомогу?

Відповіді на питання та додаткова інформація в інфографіці.

Консультації онлайн

Інформація про лікарів, які безкоштовно консультують онлайн від громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Контакти

📞 «Гаряча лінія» Міністерства охорони здоров’я України 0 800 505 201

📞 «Гаряча лінія» Центру Громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України 044 425 43 54

📞 «Гаряча лінія» з питань е-лікарняних 16 77

Контакти регіональних департаментів охорони здоров’я на офіційному Веб сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Програми, за якими пацієнт має право на безоплатні ліки та медвироби: інструкція, як отримати ліки, гарантовані державою

Держава гарантує для певних категорій пацієнтів отримання безоплатних медикаментів та медвиробів.

1️⃣ Національний перелік основних лікарських засобів: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/333-2009-%D0%BF#n15

Якщо вас було госпіталізовано у стаціонар лікарні, необхідні медпрепарати з цього списку вам мають видати безкоштовно, бо лікарня сама закуповує ці ліки. Серед гарантованих препаратів є анестетики, опіоїдні анальгетики, антибактеріальні лікарські засоби, препарати на основі плазми крові та інші.

Якщо ви не госпіталізовані у стаціонар, але вам необхідні медпрепарати з цього списку, вас можуть покласти у стаціонар за електронним направленням від сімейного лікаря чи лікаря-спеціаліста або по екстреній допомозі.

Національний перелік фінансується НСЗУ, ліки закуповує сама лікарня.

Що робити, якщо не видають ліки з переліку в умовах стаціонару❓

1. Необхідно написати заяву на отримання ліків та зареєструвати її у секретаря лікарні. Копію відправити до департаменту охорони здоровʼя вашої області.

2. Якщо пацієнт витратив кошти на ліки з національного переліку, то рекомендуємо писати заяву на повернення коштів на ім’я головного лікаря медзакладу та залишити скаргу на сайті НСЗУ. Усюди прикріпити копії чеків.

2️⃣ Номенклатура лікарських засобів: http://surl.li/ktyog.

Це список лікарських засобів, вакцин, медичних виробів, що щороку закуповує держава і доставляє їх у лікарні. Ліки видаються безоплатно як в умовах стаціонару, так і в амбулаторії у сімейного лікаря чи лікаря-спеціаліста.

Пам’ятайте, що лікарня зобов’язана забезпечити вас препаратами з переліку номенклатури. Обов’язок медзакладу — замовити у держави відповідну кількість препаратів для зареєстрованих пацієнтів.

Перевірити наявність необхідного препарату можна на офіційному сайті лікарні або на сайті ЄЛіки https://eliky.in.ua/.

Якщо у вашому медзакладі немає необхідного препарату з номенклатури, то є декілька варіантів як їх отримати:

1. Інший медзаклад.

Ви можете стати на облік у будь-яку лікарню незалежно від місця проживання та реєстрації. Просто перевірте, де є необхідний вам препарат та станьте пацієнтом цього закладу.

2. Перерозподіл.

Якщо препарат є в іншому закладі — це підстава на запит для процедури спрощеного перерозподілу (щоправда, якщо заклад не покриває власну потребу, вам можуть відмовити).

3️⃣ Програма «Доступні ліки».

Це програма повного або часткового відшкодування аптекам вартості лікарського засобу. Фінансується НСЗУ.

Пацієнту медичні вироби та лікарські засоби видаються безкоштовно або з доплатою в аптеці, яка підписала договір з НСЗУ та має позначку «Тут є доступні ліки» за виписаним рецептом.

Під програму підпадають ліки проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового та нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, хронічних обструктивних захворювань легень. Також під програму підпадають ліки при потребі в імуносупресії, знеболюючі ліки для паліативних хворих, також з 31.08.2023 до цього переліку додались медичні вироби. Зі списком препаратів можна ознайомитись за посиланням: http://surl.li/kuttm.

Щоб отримати ліки за програмою потрібно:

1. Звернутися до сімейного лікаря чи до лікаря-спеціаліста та отримати електронний рецепт, де вказано міжнародну назву препарату — діючу речовину.

2. На мобільний телефон пацієнта прийде смс із номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.

3. Звернутися до аптеки з наліпкою на дверях «Тут є «Доступні ліки» та повідомити працівнику номер рецепта. Якщо необхідного препарату немає, фармацевт запропонує ті медикаменти, за які потрібно доплатити.

4️⃣ Постанова КМУ № 1303: http://surl.li/ktzoo

У рамках постанови окремі групи населення та пацієнти з певними захворюваннями мають право отримати ліки безкоштовно або зі знижкою в аптеці за рецептом лікаря під час амбулаторного лікування, якщо є фінансування з місцевого бюджету.

Як скористатися постановою❓

1. Переглянути чи попадає пацієнт під цю постанову (за категорією захворювання або за групою населення) http://surl.li/ktzoo.

2. Зателефонувати в структурний підрозділ з питань охорони здоров’я (районної ради – якщо це районний центр, департамент охорони здоров’я – якщо це обласний центр) та дізнатися, чи є фінансування по постанові 1303, яка аптека фінансується, її адресу. Отримання препарату в аптеці можливе тільки у разі її фінансування місцевим бюджетом.

3. Звернутися до сімейного лікаря, щоб той виписав паперовий рецепт на отримання ліків по цій постанові.

4. З рецептом звернутися в аптеку та отримати препарат.

5️⃣ Постанова КМУ № 1301. http://surl.li/kuqfg

За цією постановою особи з інвалідністю мають право на безкоштовне отримання медичних виробів: памперсів, урологічних прокладок, пелюшок та інших. Повний перелік засобів, які забезпечуються постановою тут: https://bit.ly/45Psqls

Як отримати ці медичні засоби безоплатно❓

Особа з інвалідністю має подати заяву про взяття на облік за формою (https://bit.ly/47PEpkZ) в електронній або паперовій формі до структурного підрозділу з питань охорони здоровʼя (районної ради — якщо це районний центр чи смт; департаменту охорони здоров’я — якщо це місто).

Разом із заявою подаються такі документи:

1. Копія паспорта громадянина України / свідоцтво про народження / посвідка на постійне або тимчасове проживання;

2. Довідка МСЕК про встановлення інвалідності/ для дітей — висновок ЛКК;

3. Індивідуальна програма реабілітації або висновок ЛКК щодо забезпечення медичними виробами;

4. Реєстраційний номер облікової картки платників податків;

5. Довідка про реєстрацію місця проживання або посвідчення про взяття на облік бездомної особи.

На які медичні вироби можуть розраховувати люди з інвалідністю та як їх отримати?

Наявність тих чи інших порушень здоров’я часто спричиняє потребу в користуванні медичними виробами. З урахуванням соціальної вразливості осіб (дітей) з інвалідністю та деяких інших категорій населення, які мають виражені порушення функцій органів та систем незалежно від встановлення їм інвалідності, держава в особі органів місцевого самоврядування взяла на себе зобов’язання із безоплатного забезпечення таких осіб певними медичними виробами й іншими засобами.

Відповідний Порядок забезпечення медичними виробами та іншими засобами регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1301.

До числа таких виробів і засобів належать:

Підставою забезпечення відповідними медичними виробами та іншими засобами є:

  • для осіб з інвалідністю – індивідуальна програма реабілітації або висновок лікарсько-консультативної комісії щодо забезпечення медичними виробами
  • для дітей з інвалідністю – індивідуальна програма реабілітації
  • для визначених категорій осіб – висновок ЛКК або військово-лікарської комісії

Щоб отримати належні особі медичні вироби необхідно стати на облік осіб, які мають право на безоплатне забезпечення медичними виробами у структурному підрозділі з питань охорони здоров’я за місцем надання медичних послуг. Для цього потрібно подати в пареровій або електронній формі заяву. До заяви додаються такі документи:

  • копія паспорта громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років)
  • довідка МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК)
  • індивідуальна програма реабілітації (для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю) або висновок ЛКК щодо забезпечення медичними виробами, для визначених категорій осіб – висновок ВЛК чи ЛКК
  • посвідчення про взяття на облік бездомної особи (для бездомних осіб)
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або копію сторінки паспорта громадянина України з відміткою про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта громадянина України
  • довідка про реєстрацію місця проживання для дітей з інвалідністю віком до 14 років та інших осіб, у разі подання паспорта у формі картки (крім бездомних осіб)
  • документ, що підтверджує особу та повноваження як законного представника або керівника закладу (установи) (для законних представників осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи визначених категорій осіб, керівника закладу (установи)

Після подання заява з документами підлягає реєстрації. У разі, якщо додано не всі документи, їх потрібно подати у триденний строк.

У разі відсутності в структурному підрозділі з питань охорони здоров’я необхідного типу (виду) медичного виробу на дату подання заяви особа забезпечується необхідним медичним виробом у порядку черговості.

Забезпечення медичними виробами здійснюється через заклади охорони здоров’я, які визначають структурні підрозділи з питань охорони здоров’я.

Під час забезпечення медичним виробом заклад охорони здоров’я зобов’язаний надати особі інструкцію із застосування медичного виробу та талон на гарантійний ремонт. Строк, на який видається медичний виріб, також визначається цією інструкцією.

Для заміни медичного виробу після закінчення строку його експлуатації або дострокової заміни необхідно подати структурному підрозділу з питань охорони здоров’я заяву про його заміну.

Діти з інвалідністю забезпечуються медичними виробами першочергово.

Компенсація за путівку та за самостійне лікування

Законодавством для людей з інвалідністю, які не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу, передбачено можливість отримання раз на три роки:

  • або грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки (компенсація за путівку)
  • або компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування (компенсація за самостійне лікування)

Умови отримання компенсації:

  • медичні рекомендації, що визначають право на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням
  • перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням
  • неодержання протягом трьох календарних років безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу

Звернутися за компенсацією можливо за місцем перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Документи для виплати компенсації:

  1. заява про виплату грошової компенсації
  2. медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням
  3. документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки строком санаторно-курортного лікування не менш як 18 днів, що засвідчує проходження особою з інвалідністю санаторно-курортного лікування (тільки для виплати грошової компенсації за самостійне лікування)
  4. посвідчення особи з інвалідністю

Важливо! Компенсація особі з інвалідністю, яка працює (навчається), виплачується на підставі довідки з місця роботи (навчання) про те, що вона протягом трьох років не одержувала безоплатну санаторно-курортну путівку.

Способи подачі документів:

  • структурному підрозділу з питань соціального захисту населення відповідної держадміністрації. Звертаємо увагу, що звернення до структурного підрозділу районної держадміністрації здійснюється виключно шляхом надсилання документів поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України або Єдиний державний веб-портал електронних послуг)
  • уповноваженій посадовій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади
  • посадовій особі центру надання адміністративних послуг

Важливо! У разі коли особа з інвалідністю одержала безоплатну путівку не через структурний підрозділ з питань соціального захисту населення або виконавчий орган органу місцевого самоврядування виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування такій особі не проводиться.

Розміри компенсації:

  • особам з інвалідністю I та II групи – 75 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність. У 2023 році – 550 гривень.
  • особам з інвалідністю III групи – 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність. У 2023 році – 367 гривень.

Розмір компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється на час проведення оздоровлення.

Виплата компенсації здійснюється в розмірі відповідно до групи інвалідності, встановленої на дату виплати.

Порядок забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками

Загальні умови забезпечення путівками

Забезпечення осіб з інвалідністю путівками здійснюється органами соціального захисту населення згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в межах коштів, передбачених на зазначену мету в державному та місцевих бюджетах на поточний рік.

Особа має право вільного вибору санаторно-курортного закладу.

Гранична вартість путівки визначається щороку.

Перелік базових санаторно-курортних послуг, вартість яких входить до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.

Особа з інвалідністю може отримати додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу їх вартості за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством.

Обов’язковою умовою одержання путівки є перебування особи на обліку для забезпечення путівкою в органах соціального захисту населення.

Органи та установи, які приймають документи для постановки на облік:

  • орган соціального захисту населення
  • уповноважена посадова особа виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної військової адміністрації
  • посадова особа центру надання адміністративних послуг

Місце звернення за постановкою на облік:

  • зареєстроване/задеклароване місце проживання
  • фактичне місце проживання згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи – для внутрішньо переміщених осіб

Документи, необхідні для постановки на облік:

  • заява про забезпечення путівкою
  • копія паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця
  • медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о. Цю довідку потрібно оновлювати після закінчення строку її дії, але не рідше ніж один раз на три роки
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності)
  • копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності

Зняття з обліку для забезпечення путівкою

Одержання особою з інвалідністю путівки в поточному році (у тому числі в іншій організації) є підставою для зняття її з обліку.

Також підставою для знання з обліку особи, яка понад три роки перебуває на ньому, є неподання медичної довідки за формою № 070/о після закінчення строку її дії, але не рідше ніж один раз на три роки.

Повторне взяття на облік здійснюється на підставі вищезазначених документів. У разі, якщо особа з інвалідністю була забезпечена путівкою в поточному році, повторне взяття на облік здійснюється на підставі копії (дубліката) медичної довідки закладу охорони здоров’я за формою № 070/о, що додається до заяви про забезпечення путівкою, якщо строк її дії не закінчився.

Терміни та умови забезпечення путівками осіб з інвалідністю

Категорія
 
осіб з інвалідністю
Строк забезпечення путівкамиДодаткові умови
1. Особи з інвалідністю18-21 календарний деньу порядку черговості
2. Особи з інвалідністю внаслідок війни та особи з інвалідністю, зазначені у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»18-21 календарний деньпозачергово щороку (із січня до грудня)
3. Особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку):  
I і II групи35 календарних днів (відповідно до медичних рекомендацій)забезпечення путівками до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням у порядку черговості
III групи18-21 календарний день (відповідно до медичних рекомендацій)забезпечення путівками до санаторіїв неврологічного профілю в порядку черговості

Важливо! Особу з інвалідністю I групи не можуть супроводжувати особи з інвалідністю I групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

Якщо особа з інвалідністю I групи здатна обслуговувати себе самостійно, їй видається довідка про це закладу охорони здоров’я.

Особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I та II групи до санаторіїв (відділень) спінального профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі у зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

Путівками без лікування забезпечуються особи, що супроводжують виключно тих осіб з інвалідністю I групи, яким шляхом експертного обстеження медико-соціальною експертною комісією установлено інвалідність (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку, які забезпечуються путівками до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів).

Алгоритм дій для забезпечення путівкою:

  • ознайомлення особи органом соціального захисту населення з інформацією про санаторно-курортний заклад
  • подання особою протягом п’яти робочих днів згоди на отримання послуг із санаторно-курортного лікування або відмови від них
  • укладення тристороннього договору між органом соціального захисту населення, санаторно-курортним закладом та особою у трьох примірниках
  • передання особі всіх трьох підписаних та завірених особою і органом соціального захисту населення примірників договору
  • прибуття особи до відповідного санаторно-курортного закладу
  • підписання керівником санаторно-курортного закладу та скріплення печаткою (за наявності) всіх примірників договору
  • передання примірника договору особі
  • проходження особою санаторно-курортного лікування
  • підписання особою акту наданих послуг
  • подання особою після закінчення санаторно-курортного лікування органу соціального захисту населення зворотного талону від путівки або іншого документу, що підтверджує проходження лікування в санаторно-курортному закладі, завіреного підписом його керівника та скріпленого печаткою (за наявності)

Відмова від путівки

Особа може відмовитися від путівки, про що складається акт. Про відмову особа повинна повідомити санаторно-курортному закладу і органу соціального захисту населення не менше ніж за десять робочих днів до дати заїзду. У разі відмови путівкою забезпечується інша особа в порядку черговості.

Санаторно-курортний заклад, обраний особою, може відмовити у прийнятті її на санаторно-курортне лікування. У цьому випадку орган соціального захисту населення протягом п’яти робочих днів інформує про це особу та пропонує обрати інший заклад.

Підстави відмови органом соціального захисту населення у забезпеченні особи з інвалідністю путівкою:

  • недостовірна інформація в поданих особою документах
  • подання не в повному обсязі документів. Однак у разі усунення недоліків можна подати документи повторно

Законодавство України:

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»

Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187

Наказ Міністерства соціальної політики України від 22 січня 2018 р. № 73 «Про затвердження форм документів щодо забезпечення структурними підрозділами з питань соціального захисту населення санаторно-курортним лікуванням осіб пільгових категорій»

Як отримати путівку в рамках проєкту єОздоровлення?

Із 2023 року реалізується експериментальний проєкт єОздоровлення. Його метою є надання можливості найбільш вразливим українським родинам з дітьми віком 7-18 років – малозабезпечені сім’ї з дітьми з інвалідністю (здатними до самообслуговування) або багатодітні малозабезпечені сім’ї – оздоровити свою дитину за державний кошт.

Важливо! Немає обмежень щодо чисельності дітей з однієї родини, які мають право отримати кошти для придбання путівок. Бюджетні кошти перераховуються на кожну дитину.

Путівка на оздоровлення надається на 21 календарний день, а путівка на відпочинок – на 14 календарних днів.

Проїзд до/з обраних дитячих закладів оздоровлення і відпочинку здійснюється за сприяння структурних підрозділів соціального захисту населення за кошти батьків (осіб, які їх замінюють), або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Алгоритм отримання путівки за програмою єОздоровлення

1.  Отримайте сповіщення в Дії, застосунку Приватбанку або від працівників органу соціального захисту населення. Або ж перевірте на сайті https://rstmo.ioc.gov.ua/mop/e-health, чи має Ваша родина право скористатися програмою.

2.  Відкрийте у відділенні Приватбанку картку зі спеціальним режимом використання для програми єОздоровлення. Кошти може отримати один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини.

3.  Отримайте кошти на карту (15 890 грн на одну дитину). Їх необхідно використати протягом трьох місяців з дня зарахування. Забороняється перерахунок бюджетних коштів отримувачами з поточного рахунка на інші рахунки. Рахунок не підлягає поповненню, також забороняється зняття готівки з поточного рахунка.

4.  Оберіть заклад зі списку тих, що долучилися до програми. Можна також звернутись до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

5.  Забронюйте путівку, зокрема, зверніться до керівника обраного закладу для отримання згоди та підтвердження того, що заклад може прийняти дитину (має бути зазначений строк перебування дитини в закладі і повна вартість путівки).

У випадку, якщо вартість путівки на оздоровлення в 21 день більша суму перерахованих коштів, за бажанням, батьки можуть здійснити доплату за рахунок власних коштів у будь-який зручний для них спосіб.

6.  Після приїзду дитини до закладу розрахуйтеся за путівку карткою.

За отриманням детальнішої інформації щодо проєкту рекомендуємо звертатися до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту або Національної соціальної сервісної служби.

Законодавство України

  1. Закон України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»
  2. Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»
  3. Закон України «Основи законодавства України про охорони здоров’я»
  4. Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»
  5. Постанова Кабінету Міністрів України від 19 січня 2022 р. № 31 «Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів»
  6. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. №309 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю»
  7. Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку»
  8. Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. № 121 «Про затвердження Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності»
  9. Постанова Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпустку лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань»
  10. Наказ Міністерства соціальної політики України від 11 лютого 2021 р. №76 «Про затвердження форм документів щодо направлення дітей з інвалідністю для отримання реабілітаційних послуг»
  11. Порядок виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2007 р. № 150.

*********