Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Інклюзивні громади — це коли важлива інформація доступна всім, а не лише обмеженому колу громадян

Інклюзивні громади — це коли важлива інформація доступна всім, а не лише обмеженому колу громадян

75-річна Слава Степанівна все життя мешкає у селі Переспа, Рожищенського району, що на Волині. У 2002-2006 роках жінка була головою сільської ради. Саме за її ініціативи у місцевій амбулаторії зробили опалення.

«Амбулаторія і без опалення працювала, але персонал так мерз, страшне. Мені вдалося не тільки опалення зробити, а й карету швидкої допомоги «вибити». І ще я в село газ провела!», — згадує Слава Степанівна під час нашої випадкової зустрічі в межах експедицій в регіони.

Нині вона пенсіонерка, однак все одно знає кожного місцевого жителя і турбується про те, що відбувається в її селі. Зокрема, каже, що Переспа має проблеми з доступністю для маломобільних категорій населення і людей з інвалідністю.

Через відсутність громадського транспорту жінка й сама пересувається на велосипеді.

«Доводиться їздити, бо треба ж і ліки, і продукти, і до знайомих заїхати, поговорити, подивитися, як вони. Автобуси в нас дуже погано ходять, а автівки не в усіх є. Інших проблем теж вистачає: пандуси не всюди є, а де є, то такі круті, що й не доступні для людей. Дуже не вистачає нам інформації, часом пенсіонери й не знають, де і як можна отримати гуманітарну допомогу чи якісь соціальні послуги», — розповіла Слава Степанівна.

Вирішити всі проблеми за мить ми не можемо, однак можемо поступово осучаснювати громади. Цього тижня в межах адвокаційної кампанії «Інклюзивні громади — об’єднані дії для захисту прав людей з інвалідністю та за їхньої участі» у місті Рожище регіональні координатори Національної асамблеї людей з інвалідністю України провели спеціалізований тренінг «Освітні потреби дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами».

Учасники мали змогу обговорити проблеми сучасної освіти та доступу до інформації людей з інвалідністю, батьків, які виховують дітей та молодь з інвалідністю, і поділитися досвідом, який допоможе зробити освітній процес доступним для всіх.

Ця публікація створена за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF. Погляди, висловлені в матеріалі, належать Національній асамблеї людей з інвалідністю України і тому жодним чином не можуть вважатись офіційною думкою фінансового партнера, CBM та EDF.

#НАІУ#CBM#допомога#інклюзивні_громади