Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Інклюзивні громади — це коли освіта доступна для кожного, а не лише для тих, хто може подолати кілометри до школи

Інклюзивні громади — це коли освіта доступна для кожного, а не лише для тих, хто може подолати кілометри до школи

Під час відряджень у пілотні громади, де нині реалізується проєкт «Багатосекторальна інклюзивна гуманітарна допомога для ВПО, осіб, які повертаються, ветеранів та приймаючих громад в Україні», ми познайомилися з родиною Круків.

Сім’я мешкає у Торчинській територіальній громаді і займається сільським господарством — вирощує та продає зернові, полуницю, капусту. А ще виховує двох діток — 8-річного Андрійка та 10-річну Настю.

«Андрійко має інклюзивне навчання. У класі 18 дітей, з інвалідністю він один. У вчителя є асистент, він допомагає нашому сину, займається з ним додатково. Іншого виходу немає, аби Андрійко щось знав і вчився, мусимо щодня возити його до школи в Торчин», — розповідає мама, 38-річна Ольга Крук.

Найбільше Андрійку подобаються уроки фізкультури та математики. Насті ж до душі вишивання і заняття з трудового навчання. Аби зміцнювати фізичний стан сина, Ольга возить Андрійка на реабілітацію за державною програмою.

«У нашому населеному пункті дуже не вистачає садочка і школи. Дітей багато в селі, немає на кого їх лишити, поки працюєш. Люди змушені влаштовувати дітей до навчальних закладів в Луцьку, Торчині. Ну, і дороги, звісно. Ви самі бачили, в якому вони стані», — додає Ольга.

Наразі в громадах Волинської області регіональні координатори Національної асамблеї реалізують адвокаційну кампанію, метою якої є забезпечення та покращення умов життя людей людей з інвалідністю в малих містах і селах.

Зокрема, 1 грудня у Торчинській територіальній громаді провели онлайн-консультації з юристом НАІУ Павлом Жданом.

Темою для обговорення стали права та можливості людей з інвалідністю, сімей, які виховують дітей та молодь з інвалідністю, людей поважного віку, а також доступ до гуманітарної допомоги.

Крок за кроком рухаємося до змін на краще!

Ця публікація створена за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF. Погляди, висловлені в матеріалі, належать Національній асамблеї людей з інвалідністю України і тому жодним чином не можуть вважатись офіційною думкою фінансового партнера, CBM та EDF.

#НАІУ#CBM#допомога#інклюзивні_громади