Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » ЗМІ ПРО НАС! Надають крісла колісні та започаткували соціальне таксі: як у двох громадах Буковини сприяють доступності

ЗМІ ПРО НАС! Надають крісла колісні та започаткували соціальне таксі: як у двох громадах Буковини сприяють доступності

Жителі Сторожинецької та Мамаївської громад можуть отримати грошову допомогу та засоби для реабілітації. Йдеться про людей з інвалідністю, переселенців і тих, кому більше 60 років. Це можливо у межах проєкту від Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Про це у коментарі Суспільному повідомила координаторка проєкту в Чернівецькій області Валентина Добридіна.

У Сторожинецькій громаді проживає майже 1300 людей з інвалідністю, у Мамаївській – майже 900. Для проєкту обрали ці громади через велику кількість людей, яким потрібна допомога.

“Ми тісно співпрацюємо з представниками сільських рад, щоби виявити цих людей та їхні потреби. У кожній громаді маємо свого координатора. Збираємо заявки та щотижня подаємо по 10-20 пакетів документів до асамблеї”,  розповідає координаторка.

Кому та яку допомогу надали

Більше 100 жителів Сторожинецької громади та майже 40 Мамаївської отримали засоби реабілітації. Йдеться про крісла колісні, деякі з електроприводом, багатофункціональні ліжка, протипролежневі матраци та подушки, ходунки, гігієнічні речі, слухові апарати для дітей та дорослих.

“Ми розуміємо, що, наприклад, крісло колісне потрібно підбирати індивідуально. Тому люди приносять нам довідку від лікаря або програму реабілітації. Наші координатори в громадах і фахівці асамблеї консультують і супроводжують увесь процес”, – каже Добридіна.

Жителі можуть отримати фінансову допомогу у розмірі 4200 гривень. Цим скористалося понад 400 людей з Мамаївської та більше 380 зі Сторожинецької громади. Також людям надають адресну підтримку: допомогли провести операцію для чоловіка з порушенням зору, та з протезуванням жінки, яка пересувалася на кріслі колісному. Кожному виділили до 20 тисяч гривень.

Підтримують не лише людей з інвалідністю, але й соціальних працівників у громадах. Загалом їм закупили 11 велосипедів.

Надають крісла колісні та започаткували соціальне таксі: як у двох громадах Буковини сприяють доступності

Соціальні працівниці Сторожинецької громади отримали велосипеди у межах проєкту. facebook / ГО “Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю “Лідер”

У межах проєкту цього місяця у Сторожинецькій громаді запрацювало соціальне таксі. Договір з перевізником уклали до кінця року. Тепер люди з інвалідністю можуть їздити у медичні заклади області. Добридіна каже, що поки послуга не настільки актуальна, бо про неї знає небагато людей.

“На жаль, цей транспорт не є доступним для осіб, які пересуваються на кріслах колісних. Їм потрібно допомагати. Однак для інших груп  тих, хто пересувається самостійно, це дуже зручно”, – каже Добридіна.

Як отримати допомогу

Проєкт триватиме до кінця року. Заявки можна подавати до сільських рад у громадах або звертатися безпосередньо до координаторів на місцях. У Сторожинецькій громаді працює Владислав Добридін, а у Мамаївській – Людмила Крестіянікова.

Що відомо про проєкт

Проєкт реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF. Проєкт втілюють у Чернівецькій, Полтавській та Волинській областях.