Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » За підтримки USAID на Буковині запрацювала послуга «Соціальне таксі»

За підтримки USAID на Буковині запрацювала послуга «Соціальне таксі»

Особи з інвалідністю Сторожинецької громади, що на Буковині, скористалися транспортною послугою «Соціальне таксі» та за потребою відвідали медичні установи обласного центру Чернівецької області. Це стало можливим завдяки реалізації проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я (SRSHS)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum) за фінансової підтримки USAID.  Головною метою проєкту є посилення спроможності громадських організацій людей з інвалідністю реагувати для задоволення гуманітарних потреб людей з інвалідністю та інших уразливих груп, а також розширення доступу до послуг з ведення справ, правової допомоги, гуманітарної підтримки та інформації.

Послуга «Соціальне таксі» надала можливість восьми особам з інвалідністю та літнім людям Сторожинецької громади безкоштовно поїхати на лікування до Чернівецької обласної лікарні, а також пройти необхідні обстеження в обласному Діагностичному центрі. Ця послуга доступна і для внутрішньо переміщених осіб, і місцевих мешканців, яким необхідно дістатися до лікувальної чи адміністративної установи. І буде тривати наступні три місяці.

«Не секрет, що людям з інвалідністю скористатися громадським транспортом складно, – говорить кейс-менеджер проєкту у Чернівецькій області Валентина Балахтар. – Першим випробуванням – є відстань від домівки до зупинки громадського транспорту. Тому, дуже зручно, коли за тобою приїхали, відвезли в необхідний заклад, почекали та відвезли назад».

За словами голови Сторожинецької організації осіб з інвалідністю О. Хавронюка: «Автобус не тільки підвіз до зазначених закладів, а й зачекав доки люди пройшли процедури та обстеження. В нинішніх складних економічних обставинах  –  це дієва допомога людям з інвалідністю громади, які і надалі зможуть користуватись послугами соціального таксі».

Реалізація проєкту триває. Загалом завдяки проєкту понад 700 осіб отримали правову допомогу в рамках роботи «гарячої телефонної лінії». Понад вісімсот осіб цільової групи скористались послугами кейс-менеджменту проєкту і понад 300 осіб отримали Сертифікати для придбання продуктів харчування та гігієнічних наборів у мережі “АТБ-Маркет”.

Ми продовжуємо допомагати людям та разом наближати нашу Перемогу!

***********

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу ,за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity.  Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.

Позначки: