Запитуєте – відповідаємо
Паспорт громадянина України є одним з найважливіших документів. Він не тільки посвідчує особу, а й підтверджує громадянство.
Кожен громадянин України з досягненням чотирнадцятирічного віку зобов’язаний отримати паспорт.
Для осіб, які досягли вісімнадцятирічного віку строк дії паспорта громадянина України становить десять років.
Паспорт виготовляється у формі пластикової картки типу ID-1, що містить безконтактний електронний носій та деякі інші обов’язкові елементи, а саме: прізвище, ім’я, по батькові власника документа, стать, дата народження, дата видачі та дата закінчення строку дії паспорта, а також відцифрований підпис особи, який повинен мати розмір, що розпізнається людським оком, і зберігати аспектові відношення (за довжиною і висотою) оригіналу.
Саме із проставленням підпису в людей, які мають фізичні або інтелектуальні порушення, можуть виникати проблеми.
Законодавством України визначено певні особливості отримання паспорта людьми, яким через інвалідність складно власноруч поставити підпис. Так, до паспорта особи, яка в установленому законом порядку визнана недієздатною, відцифрований підпис не вноситься. Водночас до паспорта особи зі стійкими фізичними, психічними, інтелектуальними або сенсорними порушеннями відцифрований підпис вноситься з урахуванням фізичної можливості вчинити таку дію.
Звертаємо увагу, що проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
******
Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.