Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Що потрібно робити, коли через вимушену зміну місця перебування особа не встигла отримати паспорт?

Що потрібно робити, коли через вимушену зміну місця перебування особа не встигла отримати паспорт?

Рубрика: Запитуєте – відповідаємо.

Враховуючи безпекову ситуацію в країні, трапляються такі обставини, коли людина вже встигла замовити паспорт у своєму місці перебування, але, не встигши його отримати, була вимушена виїхати в іншу, більш безпечну область України або навіть за кордон.

Саме для вирішення таких питань в Україні було запроваджено процедуру пересилання документів від одного територіального підрозділу державної міграційної служби до іншого в будь-якому регіоні України, а також через Міністерство закордонних справ України до закордонних дипломатичних установ і розміщених за кордоном представництв Центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

Які саме документи можна отримати, скориставшись цією послугою?

Подавши відповідну заяву особі можуть переслати:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон, так званий «закордонний паспорт»
  • паспорт громадянина України у вигляді ID-карти «внутрішній паспорт»

якщо Ви перебуваєте в Україні, для отримання документу за новим місцем перебування необхідно звернутися з відповідною заявою до найближчого підрозділу Державної міграційної служби України.

Водночас у разі, якщо Ви виїхали за кордон, потрібно звертатися до закордонної дипломатичної установи України із заявою про отримання у країні перебування відповідних документів.

У заяві необхідно зазначити такі відомості:

  • дані особи, на ім’я якої оформлюється паспорт (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний номер телефону)
  • назву територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який здійснив оформлення паспорта
  • обставини, через які виникла необхідність отримання паспорта в іншому підрозділі ДМС чи дипломатичному представництві
  • назву територіального підрозділу або дипломатичного представництва, в якому заявник буде отримувати паспорт

Наразі зазначені документи можна отримати в будь-якій країні світу, де є дипломатичні представництва України.

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, телефонуйте на гарячу лінію Державної міграційної служби України: (044) 295-43-94.

Мешканці тимчасово окупованих територій можуть звертатися до ДМС за допомогою у WhatsApp за номером телефону: + 38 (096) 033-24-42.

************

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.