Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як біженцям отримати дозвіл на зміну місця проживання у Німеччині?

Як біженцям отримати дозвіл на зміну місця проживання у Німеччині?

Українці, які отримали в Німеччині тимчасовий захист, зобов’язані жити у населеному пункті, куди їх розподілили. Але змінити місце проживання все ж таки можна.

Біженці в Німеччині можуть вільно пересуватися, але не можуть самостійно обирати місце проживання у країні. Це правило покликане забезпечити рівномірний розподіл громадян по регіонах Німеччини.

🛂”Біженці з України, які отримали дозвіл на перебування (Aufenthaltserlaubnis) згідно з §24 Закону про перебування, також отримують і так звану “Wohnsitzauflage”. Вона зобов’язує проживати в тому місці, куди розподілили, протягом 3 років з моменту отримання дозволу на перебування” , – пояснюють українцям.

У ряді випадків можна запитати скасування “прописки”, якщо біженець:

🔷влаштувався на роботу, на якій працюватиме не менше 15 годин на тиждень та сплачуватиме внески до фонду соціального страхування;
🔷починає освоювати нову спеціальність (Au Stimmungsbild);
🔷вступив до університету;
🔷відвідує інтеграційні курси;
🔷відвідує професійні мовні курси або курси підвищення кваліфікації, які тривають не менше 3 місяців і мають призвести до визнання спеціальності.

⚠️Не обов’язково, щоб ці пункти стосувалися саме вас. Достатньо буде, якщо під вищеперелічене потрапляють ваш чоловік/громадянський партнер, ваша дружина/громадянська партнерка або ваші неповнолітні і не одружені діти, з якими ви проживаєте.

⚠️Щоб скасувати обов’язок проживати у певному місці (Wohnsitzauflage), необхідно звернутися із запитом до місцевого відомства у справах іноземців (Ausländerbehörde).

Згоду необхідно буде отримати також від відомства того міста/населеного пункту, до якого біженець має намір переїхати.

Позначки: