Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Уряд повернув перевірки місця фактичного проживання ВПО

Уряд повернув перевірки місця фактичного проживання ВПО

Відповідну постанову №1168 «Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», в якій вказана норма про преревірки місця проживання ВПО уряд ухвалив 14 жовтня. Джерело

Кабінет Міністрів України запровадив перевірку місця фактичного проживання ВПО. Це дасть змогу з’ясувати, чи дійсно людина знаходиться за зазначеною нею адресою.

Вказана норма не є новою та раніше вона містилася в Постанові КМУ №505 від 01 жовтня 2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та дуже часто застосовувалася на практиці органами соцзахисту.

Якщо під час перевірки ВПО не виявилося вдома, то людина протягом 10 днів має з’явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем перебування на обліку і пройти там ідентифікацію.

Якщо протягом 10 днів переселенець не підтверджує своє місце проживання, то такій внутрішньо переміщеній особі будуть припинені соціальні виплати на проживання з наступного місця.

Тож, якщо ви ВПО та наразі змінили адресу свого початкового переміщення на іншу, рекомендуємо найближчим часом звернутися до органів соцзахисту чи ЦНАПів. Там отримати довідку ВПО із зазначенням актуальної адреси теперішнього проживання.