Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Створюємо разом бібліотеку, зручну для кожного! Підтримка громад триває

Створюємо разом бібліотеку, зручну для кожного! Підтримка громад триває

ГО “МолоДіжка” Торчинської громади Волинської області взяла участь у конкурсі грантів в рамках проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України. За результатами конкурсного відбору їхній проєкт зі створення «Доступного простору «Крила» один з переможців.

Ідея проєкту полягає у забезпеченні безперешкодного доступу до інформації, комунікації та дозвілля для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, через створення доступного простору на першому поверсі Торчинської публічної бібліотеки.

“Бібліотека є культурним закладом, який полюбляють відвідувати люди похилого віку, люди з інвалідністю, мами з дітками. Але, на жаль, вони не можуть потрапити в приміщення бібліотеки без сторонньої допомоги, адже відсутній пандус на вхідній групі” – говорить керівниця організації Юлія Шклярук.

“Крім того, – зауважує керівниця проєкту Оксана Мельничук, – бібліотечні зали знаходяться на другому поверсі, а сходи не обладнані підйомниками, адже конструкція їхня така, що підйомника не має можливості встановити.  Тому для нас участь у конкурсі грантів була надзвичайно важливим кроком для забезпечення безперешкодного доступу до приміщення бібліотеки (облаштування вуличного пандуса) та створення на першому поверсі бібліотеки інклюзивного простору для проведення різноманітних творчих подій та заходів, тим самим надавши можливість людям з інвалідністю, людям старшого віку спілкуватись, брати участь в заходах”.

Вже зроблено перші кроки по реалізації цього проєкту – розподіл обов’язків між учасниками проєкту, підготовка тендерної документації на виготовлення та встановлення вуличного пандуса, укладання договорів на поставку меблів. 

Проєкт «Доступний простір «Крила» реалізується в рамках співпраці з Громадською спілкою “ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” в межах впровадження проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який ГС «ВГО «НАІУ» реалізує спільно з Європейським Форумом з питань інвалідності (The European Disability Forum (EDF)), субгрант №5/МГ-EDF від 26.12.23р., РО “MoloDizhka” / ГО “МолоДіжка” та за сприяння Торчинської селищної ради (Торчинська громада).

Позначки: