Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Спрощено отримання відстрочки для військовозобов’язаних,  якідоглядають за особами з інвалідністю II групи

Спрощено отримання відстрочки для військовозобов’язаних,  якідоглядають за особами з інвалідністю II групи

Запитуєте – відповідаємо

Питання оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації й надалі не втрачають своєї актуальності.

Після того, як у травні Уряд затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу, було впорядковано багато моментів, пов’язаних із процесом мобілізації, конкретизовано перелік документів, які необхідно подати до ТЦК та СП для отримання відстрочки за наявності відповідних обставин.

Однак з’ясувалося, що для військовозобов’язаних, які мають одного зі своїх батьків або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю II групи, значно ускладнився процес отримання відстрочки.

У додатку № 5 до зазначеного Порядку серед обов’язкових документів, які необхідно зібрати та подати до ТЦК та СП, вимагалася наявність висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді (для осіб з інвалідністю II групи).

Водночас у пункті 13 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено право на відстрочку для військовозобов’язаних осіб, які мають одного зі своїх батьків чи батьків дружини з числа людей з інвалідністю II групи, без надання відповідного висновку ЛКК.

Завдяки активній позиції громадських організацій та розголосу в суспільстві 06 червня Урядом прийняте рішення про виключення висновку ЛКК про потребу в постійному догляді для осіб з інвалідністю II групи з переліку документів, які дають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

*****

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.