Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Про алгоритм дій для звернення та отримання пенсійного посвідчення особами з інвалідністю

Про алгоритм дій для звернення та отримання пенсійного посвідчення особами з інвалідністю

Рубрика: Запитуєте – відповідаємо.

Війна суттєво негативно впливає на рівень та якість життя людей з інвалідністю. І якщо до 24 лютого 2022 р. цим людям вдавалося так чи інакше вирішувати різноманітні проблеми, пов’язані з інвалідністю, то сьогодні у воєнних умовах проходити вкрай зарегульовані державні процедури стало значно складніше.

У зв’язку з непоодинокими зверненнями та з метою полегшення для цієї категорії населення, передусім тих осіб, які мають суттєві труднощі з пересуванням, процесу отримання пенсійних посвідчень Національна Асамблея людей з інвалідністю України звернулася до Пенсійного фонду України з проханням про надання інформації стосовно чинного механізму отримання цих документів та відповідних законодавчих гарантій, пов’язаних із контекстом інвалідності.

У результаті ПФУ листом від 11 липня 2023 р. № 2800-0502-8/38612 надав відповіді на запитання:

  • про найбільш оптимальний алгоритм дій для звернення та отримання пенсійного посвідчення (і паперового, і електронного) особами з інвалідністю
     та відслідковування ними процесу вирішення відповідного питання;
  • про особливості звернення за пенсійним посвідченням особами,
     які раніше мали відповідний документ, але термін його дії закінчився (з акцентом на наданні пакету документів до заяви з урахуванням наявних в органу Пенсійного фонду України відомостей про особу);
  • про строки виготовлення й отримання пенсійних посвідчень;
  • про законодавчі перспективи спрощення процедури отримання пенсійних посвідчень.

Завантажити лист ПФУ від 11 липня 2023 р. № 2800-0502-8/38612 (у форматі pdf, у форматі docx)

***********

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», який реалізується у рамках угоди про співпрацю № 7200AA18CA00032, що фінансується від 28 вересня 2018 року, і реалізується JSI Research & Training Institute Inc та Momentum Wheels for Humanity.   Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи уряду США. НАІУ є субпартнером Momentum Wheels for Humanity.