Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Про скасування виплат за догляд за людьми з інвалідністю 1 групи та за особами, які досягли 80-річного віку

Про скасування виплат за догляд за людьми з інвалідністю 1 групи та за особами, які досягли 80-річного віку

Із 1 січня 2024 р. припинено нарахування та здійснення виплат щомісячної компенсації працездатній особі, яка не працює й доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

Приймаючи таке рішення, влада виходила з того, що законодавством вже передбачена інша можливість отримання соціальної підтримки, а саме: оформлення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Що змінилося?

Послуги з догляду на непрофесійній основі можуть отримувати не тільки особи, які досягли 80-річного віку, а й люди похилого віку з когнітивними порушеннями.

Людина, яка надає послуги з догляду на непрофесійній основі, може працювати. Важливо розуміти, що під час розрахунку виплати враховується рівень її доходу.

Розмір виплат на пряму залежить від середньомісячного доходу особи, яка здійснює догляд, та в кожному випадку визначається індивідуально.

Розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка планує надавати соціальні послуги за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги.

З 1 січня 2024 р. прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць становить 2 920 гривень.

Для оформлення компенсації фізичним особам, які збираються надавати послуги з догляду на непрофесійній основі, необхідно звернутися до органів соціального захисту населення.

У разі прийняття позитивного рішення компенсація особі буде призначена на 12 місяців і буде виплачуватися щомісяця.

Детальніше з умовами оформлення догляду на непрофесійній основі можна ознайомитися на нашому веб сайті.

*******

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.