Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Мінсоцполітики щодо скасування українських соцдопомог тим, хто тимчасово проживає за кордоном

Мінсоцполітики щодо скасування українських соцдопомог тим, хто тимчасово проживає за кордоном

Оксана Жолнович – про пенсії, зарплати, конкуренцію платіжок, підтримку найнезахищеніших та виплати переселенцям і біженцям за кордоном Джерело

– Із серпня Міністерство соцполітики розглядає питання доцільності виплати однакових соціальних допомог людям, що залишилися в Україні, й тим, які виїхали за кордон після початку війни. Як це регулюватиметься на законодавчому рівні?

– Усе залежить від того, які саме виплати отримує людина. Що стосується субсидій, то вони нараховуються на конкретні комунальні послуги в Україні. Звісно, що при перерахунку буде братися до уваги кількість членів домогосподарства, які на сьогодні є фізично в Україні. Норматив на відсутніх членів домогосподарства зараховуватись не буде.

Якщо йдеться про ВПО, то грошова допомога їм надається для проживання в межах України. А коли вони виїхали за кордон, виплата коштів припиняється.

Номер гарячої лінії міністерства соціальної політики України: ☎️1539

Якщо говорити про пенсію, то вона зароблена відповідно до страхового стажу. І ми ніяк не прив’язуємо місце тимчасового перебування людини до того, як вона цю пенсію отримує. Обов’язок держави – заплатити людині ці гроші. Отож пенсії ми продовжуємо виплачувати і тим, хто через війну тимчасово виїхав за кордон. Ще є виплати пенсій по інвалідності, допомога дітям по інвалідності, виплати одиноким матерям – це теж статусні виплати, які ми продовжуємо перераховувати незалежно від того, де наразі знаходиться людина.