Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Історії з громад: повсякдення людей з інвалідністю у маленьких селах

Історії з громад: повсякдення людей з інвалідністю у маленьких селах

Галині Макарівні 82 роки, все своє життя вона мешкає у селі Малі Будищі Полтавської області разом із сином. Він і допомагає жінці з побутовими справами.

Сорок чотири роки тому Галина — або Ганна, як вона  ще себе називає — працювала на буровій старшим кухарем. Потім її комісували.

На подвір’ї для Галини Макарівни завжди стоїть крісло. За допомогою сина жінка трохи ходить. Зізнається: намагається пересувати й самостійно, коли поруч нікого немає.

«Можу один-два кроки зробити, та потім падаю, не можу встояти на власних ногах», — каже жінка. Полегшити будні Галини Макарівни могло би крісло колісне. Та є одне «але» — без сторонньої допомоги пенсіонерка не матиме змоги скористатися ним. 

«Мене тренували користуватися кріслом колісним у лікарні в Зінькові. Та я зрозуміла, що не можу сама ні залізти в нього, ні вилізти. Та й ви бачили, які пороги високі в хаті між кімнатами?», — пояснює Галина Макарівна.

З такою проблемою зіштовхуються сотні людей з інвалідністю. Згідно із законодавством для маломобільних груп держава має створити відповідні умови, наприклад, заасфальтувати двір, ліквідувати пороги на вході в будинок та кімнати. Так повинно бути, однак реальність зовсім інша. 

В межах проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні» Національна асамблея людей з інвалідністю України шукатиме можливості допомогти кожному і кожній, хто потребує допомоги, зокрема і Галині Макарівні. Разом з міжнародними партнерами ми зробимо все, аби громади стали інклюзивними та доступними. 

Ця публікація створена за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF. Погляди, висловлені в матеріалі, належать  Національній Асамблеї людей з інвалідністю України і тому жодним чином не можуть вважатись офіційною думкою фінансового партнера, CBM та EDF.