Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Історії людей, які живуть поряд з вами. Продовження (Відео)

Історії людей, які живуть поряд з вами. Продовження (Відео)

У кожної людини з інвалідністю таких історій – на цілу книжку. А часом і не одну.

Ті, хто має труднощі з пересуванням, постійно зіштовхуються із фізичною дискримінацією. Це коли ти не можеш потрапити туди, куди інші люди, коли для тебе закриті якісь цікаві або важливі події, об’єкти, бо вони розташовані в недоступних місцях.

Однак існує й інша дискримінація. Моральна. Суспільство часто мимоволі завдає моральної шкоди людям з інвалідністю. Насамперед це виявляється в ставленні до таких людей як до хворих, безпорадних, таких, що потребують постійної фізичної та матеріальної опіки. А також у недоречній та неетичній лексиці.

У цьому відео люди з інвалідністю розповідають реальні історії з власного життя. Часом доволі комічні, часом вкрай обурливі. Історії різні, але об’єднує їх один важливий чинник: дискримінаційних ситуацій могло б не бути, якби люди навколо були більш обізнаними й поінформованими.

Можливо, перегляд цього відео допоможе комусь. Підкаже, як варто, а як не варто поводитися, коли на вашому шляху зустрічається людина з інвалідністю.

Відеоролик створено в рамках адвокаційної компанії, що впроваджується в межах проєкту «Багатосекторальна інклюзивна гуманітарна допомога для ВПО, осіб, які повертаються, ветеранів та приймаючих громад в Україні», що реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF.

Погляди, висловлені в матеріалі, належать ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» і тому жодним чином не можуть вважатись офіційною думкою фінансового партнера, CBM та EDF.