Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » “Херсон – моє місто, тут живуть люди, яких я знаю, які проявляють характер і силу волі. Борючись, я живу”. Історія пана Володимира

“Херсон – моє місто, тут живуть люди, яких я знаю, які проявляють характер і силу волі. Борючись, я живу”. Історія пана Володимира

Херсонець Володимир у свої тридцять років самотужки виховував 5-річну доньку та допомагав 60-літній матері. Перебуваючи у розквіті сил, планував життя. Проте сталася біда – чоловік зламав хребет у шийному відділі, після чого міг пересуватися лише на кріслі колісному. Більшу частину часу він проводив у ліжку, обкладений подушками.

Було від чого опустити руки. Але потужну мотивацію рухатися далі, попри інвалідність і зверхнє ставлення суспільства, Володимир отримав, подивившись Паралімпійські ігри. Він змінив своє ставлення до життя, знайшов нове коло спілкування, пристосував житло під власні потреби. Згодом видав заміж доньку, яка народила йому першого онука.

Військова агресія росії принесла нові випробування в його життя. Відправивши доньку з сім’єю за кордон, Володимир залишився в Херсоні зі старенькою матір’ю. Він відмовився від евакуації й тоді, коли місто почали активно обстрілювати після звільнення. “Херсон – моє місто, тут живуть люди, яких я знаю, які проявляють характер і силу волі. Борючись, я живу” – каже Володимир.

На початку червня 2023 року стався підрив Каховської ГЕС. Оселю Володимира затопило, і рятувальники евакуювали його до лікарні. Коли вода зійшла, волонтери з гуманітарних штабів допомогли вичистити квартиру і обробити від плісняви. За першої ж нагоди чоловік повернувся додому. Знову довелося облаштовувати побут.

Щоб бути більш мобільним, самостійно пересідати у крісло і навпаки, Володимиру бракувало функціонального ліжка, яке керується натисканням кнопок, змінює положення тіла і висоту. Адже мати Володимира змушена була виходити на вулицю і просити перехожих допомогти пересадити сина.

Втім, Володимир знайшов вихід і з цієї ситуації. В одному з гуманітарних хабів йому потрапив до рук буклет Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, де розповідалося про проєкт “ДОСТУП VII: Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, яке постраждало від війни в Україні”. Володимир зв’язався з регіональним представником Асамблеї, Михайлом Лебєдєвим, щоб оформити запит.

В Асамблеї ретельно підійшли до підбору моделі ліжка, щоб забезпечити максимальну функціональність його користувачеві. Невдовзі було знайдено фінансування, і чоловік отримав таке омріяне ліжко.

“Особисто я зворушений і вражений професійною роботою команди, – ділиться Володимир, – яка кваліфіковано допомогла мені у важких життєвих обставинах отримати дуже потрібне ліжко з електроприводом. При моїй важкій інвалідності та функціональних порушеннях воно щоденно допомагає мені та полегшує мій фізичний стан. Я відчуваю себе самостійним і більш впевненим та потребую мінімальної сторонньої допомоги. Дякую вам це”.

Цей матеріал стосується заходів із надання гуманітарної допомоги за фінансової підтримки Європейського Союзу. Викладені тут погляди не повинні розглядатись як відображення офіційної позиції Європейського Союзу, а Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в цьому матеріалі.