Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Новий паспорт – нове життя. Історія пана Володимира

Новий паспорт – нове життя. Історія пана Володимира

Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжує реалізацію проєкту «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я», який виконується під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum). Однією з ключових активностей проєкту є надання послуг з кейс-менеджменту людям з інвалідністю та вразливим верствам населення.

Герой нашої сьогоднішньої історії – пан Володимир, народився і виріс на рідній Донеччині у 1954 році, невеликому селі Рівнопіль. У 2008 році йому ампутували ногу, і хоча чоловік раду собі давав, все одно, був сам по собі. Коли війна прийшла, поруч з рідним селом чоловіка розгорнулись запеклі бої.
«Криваві бої були у моєму рідному селі, да і у самій Донецької області. Було страшно, стріляють, рідні та близькі люди виїхали, але не в ту сторону куди хотілось би..» – з болем згадує Володимир.

Після того як російський снаряд влучив в його дім, волонтери та небайдужі люди допомогли евакуювати його у більш безпечне місце. Так чоловік опинився у Дніпрі в Центрі тимчасового розташування людей з інвалідністю «Океан добра».

На жаль, через поспішну евакуацію при ньому не було жодного документа, який би підтвердив його особистість. У центрі Володимир отримав притулок, тепло, їжу та психологічну допомогу.
Ключовим завданням для кейс-менеджера проєкту Ольги Волкової стало відновлення втрачених документів чоловіка. Попри усі труднощі їй вдалося відновити паспорт та ідентифікаційний код Володимира. Відтепер у його очах сяє вогник надії. Завдяки відновленим документам чоловік в лікарні підтвердив 2-гу групу інвалідності. Тепер він зможе отримувати лікування, переоформити пенсію, переїхати в інше місце на постійне проживання.

«Ви мені як сім’я» – каже пан Володимир. Ось що може зробити небайдужість людей та щире бажання допомогти людині у скрутній хвилині, а увага та підтримка завжди даватимуть надію на краще.
Історія Володимира та, взагалі, кожного із тих, хто звертається по допомогу до нашого проєкту – це не тільки складна задача, а й життєва історія українців, що віддзеркалює сучасну історію України та її проблеми.

***************
Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.

Фото з відкритих джерел. На фото зруйнований дім в селі Рівнопіль.