Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Гуманітарне реагування на потреби соціально незахищених верств населення в Кам’янській територіальній громаді під час війни

Гуманітарне реагування на потреби соціально незахищених верств населення в Кам’янській територіальній громаді під час війни

Добіг до завершення проєкт «Гуманітарне реагування на потреби соціально незахищених верств населення в Кам’янській територіальній громаді під час війни», який реалізувала ГО батьків дітей з інвалідністю «Богдан» за підтримки Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Мета діяльності ГО БДІ «Богдан» – сприяння створенню особам з інвалідністю рівних прав з іншими громадянами України, можливостей для участі у всіх сферах суспільного життя, задоволенню їхніх соціальних, культурних, творчих, психологічних, матеріальних та інших інтересів.

В рамках проєкту організація зуміла:

– згуртувати  осіб з інвалідністю за допомогою Інтернет-ресурсів: створили VIBER групу, що дало можливість у спільноті  об’єднати та комікувати осіб із інвалідністю, швидко визначити та вирішити їх соціальні потреби;

– актуалізували увагу суспільства, органів державної влади (отримали підтримку у створенні інклюзивного простору)  й самих громадян до проблем соціально незахищених верств населення громади, що вирішило існуючі проблеми осіб з інвалідністю;

– надали матеріальну підтримку соціально незахищеним верствам населення,  втілили  в життя  багато мрій, як дорослих так і дітей, щоб вони могли відчути, що вони не залишені осторонь  в гуманітарних умовах (з своїми проблемами);

– проведено ряд заходів з особами з  інвалідністю, що дало можливість молодим людям та їх сім’ям оволодіти знаннями правового характеру для участі у всіх сферах життя, задоволенню їхніх соціальних, культурних, творчих, психологічних, матеріальних та інших інтересів;

– уможливили доступ до інформації щодо надання гуманітарної допомоги, правової та соціально-психологічної,  підвищили  спроможність осіб з інвалідністю, щодо участі та громадської активності у житті громади з допомогою групи «Громадська організація дітей з інвалідністю «Богдан» у мережі «Facebook».

Реалізація проєкту сприяла зміцненню громадського середовища Кам’янської громади, посилила   спроможність учасників заходів щодо їхньої участі й громадської активності в житті громади, надала можливість набути навичок налагодження взаємодії з державними та органами місцевого самоврядування. Позитивним є те, що особи з інвалідністю отримали підтримку з боку представників органів влади щодо задоволенням першочергових  життєво важливих потреб  людей з інвалідністю чи сімей, які виховують дітей з інвалідністю у Кам’янській громаді.

«В умовах воєнного стану особливо гостро стоїть питання підтримки і задоволення найбільш життєво важливих потреб людей, а особливо людей з інвалідністю чи сімей, які виховують дітей з інвалідністю, – говорить керівниця проєкту Галина Токар. – Зважаючи на складний стан економіки, медицини, освіти, та ін. соціально незахищені верстви населення залишаються наодинці зі своїми проблемами. Тому вкрай необхідною є підтримка соціально незахищених верств населення, в т. ч. людей з інвалідністю, сімей, які виховують дітей з інвалідністю, людей похилого віку, які не в змозі задовольнити елементарні потреби їжі, ліках, пересуванні, спілкуванні, соціально-психологічній безпеці, отриманні соціальних, правових та психологічних послуг в органах місцевої влади тощо».

ГО батьків дітей з інвалідністю «Богдан» висловлює слова вдячності Національній Асамблеї людей з інвалідністю України, міжнародним партнерам: Європейському форуму інвалідності та Християнської місії незрячих за виявлену довіру. Також представникам Чернівецької обласної військової адміністрації, Чернівецької обласної ради, Кам’янської сільської ради,  членам громадської організації та усім, хто був з організацією впродовж реалізації проєкту».

Сьогодні, коли в Україні триває повномасштабна війна, об’єднання зусиль, здійснення добрих, корисних справ є вкрай важливими та цінними для нас. Доброта, чуйність, безкорисливість, взаєморозуміння та взаємопідтримка допомагають боротися з будь – якими викликами.

«Ми завжди готові до участі в нових проєктах, які будуть спрямовані на підтримку незахищених категорій населення та розвиток громади в цілому, – говорить Галина Токар. – Щиро дякуємо за довіру».

Проєкт  «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)» реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СBM).

Позначки: