Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Чи замислювалися ви, що означає «відновлення» для кожного з нас?

Чи замислювалися ви, що означає «відновлення» для кожного з нас?

Сьогодні політики, посадовці, лідери громадських рухів та організацій та міжнародні партнери чи не щодня говорять про відновлення України. Команда Національної Асамблеї людей з інвалідністю України вирішила провести швидке опитування серед 148 респондентів, які є представниками маломобільних груп населення. 

Ми запитали, що, на думку людей з інвалідністю, має бути пріоритетом під час відновлення України? На які питання треба звернути увагу перш за все, а які — можуть зачекати?

Понад 90% опитаних зосереджують свою увагу на реконструкції, відбудові та будівництві. Водночас 98% не знають про План відновлення своєї громади та країни загалом. 

За результатами опитування, першочергово треба відновлювати:

  •  медичні заклади;
  •  приватне житло;
  •  школи та дитячі садочки;
  •  транспортну інфраструктуру. 

А будувати — нові й доступні для всіх категорій населення укриття. 

Окрім цього, 70% респондентів вказали на важливість підтримки домогосподарств, наприклад, у вигляді надання державної фінансової допомоги. Усі учасники опитування вважають, що в умовах війни особливо важливо сприяти розвитку середнього бізнесу. 

Українці хочуть, аби у повоєнні часи не лише відбудовували об’єкти, а й повертали людей до повноцінного життя. Так, 81% опитаних каже, що хоче отримувати нові навички, які можна використати для відновлення країни.

А що думаєте про відбудову ви? Пишіть у коментарях

********

Проєкт «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні» реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF.

#НАІУ #CBM #EDF #GFFO #допомога