Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Зміни в законодавстві про видачу внутрішньо переміщеним особам, у тому числі з інвалідністю, пенсійних посвідчень

Зміни в законодавстві про видачу внутрішньо переміщеним особам, у тому числі з інвалідністю, пенсійних посвідчень

Рубрика: Запитуєте – відповідаємо.

Порядком оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, визначено особливості оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, а саме: пенсійних посвідчень у паперовій формі чи у вигляді платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням.

Водночас цим Порядком регламентується питання видачі внутрішньо переміщеним особам платіжних карток, які одночасно є пенсійними посвідченнями, згідно з Порядком емісії платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням.

Тобто, до недавнього часу у випадку із внутрішньо переміщеними особами єдиним документом, який підтверджував призначення їм пенсії, була вказана платіжна картка.

Проте через війну виникли технічні причини, які унеможливили виготовлення та перевипуск Державним ощадним банком України внутрішньо переміщеним особам таких платіжних карток. Як результат, зазначені особи не могли отримати ані паперового, ані електронного пенсійного посвідчення, а лише звичайні банківські платіжні картки, на які надходили пенсійні виплати.

Для вирішення цієї проблеми Кабінетом Міністрів України 7 квітня 2023 р. було прийнято постанову за №325 (набула чинності 19 квітня), якою органам Пенсійного фонду дозволено видавати внутрішньо переміщеним особам пенсійні посвідчення на загальних засадах, визначених Порядком оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, тобто, і паперові, і електронні пенсійні посвідчення за заявою таких осіб та на їх вибір.

Також постановою № 325 на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування зупинено дію законодавчого положення
 про проведення емісії платіжних карток, які водночас є пенсійними посвідченнями,
 для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами,
 та забезпечення виплати пенсій таким особам.

*********

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.