Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Виплата субсидій: чи призначать її автоматично тим, хто орендує житло

Виплата субсидій: чи призначать її автоматично тим, хто орендує житло

Попри війну та складну економічну ситуацію, українці продовжують отримувати пенсії, соцвиплати та субсидії на оплату комунальних послуг. У квітні закінчився опалювальний сезон і з 1 травня до 30 вересня в Україні будуть розраховані субсидії на неопалювальний період. Чи можуть призначити житлову субсидію на неопалювальний період автоматично особам, які орендують житло.

Таким особам для призначення житлової субсидії на неопалювальний період необхідно надати заяву та декларацію.

Із травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачів перепризначили автоматично, за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад домогосподарств.

Водночас серед одержувачів є певна категорія, якій субсидію на неопалювальний період буде призначено після надання заяви та декларації.

На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:

  • члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання, за які сплачують житлово-комунальні послуги;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи, які отримують субсидію за адресою, відмінною від місця реєстрації.

Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг можна онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Право на призначення субсидії залежить від доходу сім’ї. При розгляді заяви на призначення житлової субсидії та її розрахунку враховуються не всі доходи громадян.

*******

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», який реалізується у рамках угоди про співпрацю № 7200AA18CA00032, що фінансується від 28 вересня 2018 року, і реалізується JSI Research & Training Institute Inc та Momentum Wheels for Humanity.   Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи уряду США. НАІУ є субпартнером Momentum Wheels for Humanity.