Медичний туризм
Для того, щоб скористатися медичним туризмом, хворим потрібно знайти лікаря-онколога, який спеціалізується на їхній формі захворювання, та з’ясувати, які можливості лікування доступні в різних країнах.
Однак важливо мати на увазі, що медичний туризм може бути фінансово вимогливим і не доступним для всіх хворих. Лікування та послуги за кордоном можуть включати високі витрати на консультації, діагностику, операції та процедури.
Видів раку існує безліч, і для кожного з них підходить власна схема лікування. Вартість цих лікувань може значно відрізнятися: від курсів, що коштують до 200 тисяч гривень і приймаються кожні 21 день, до тих, що обходяться у 5-10 тисяч гривень. Важливо зазначити, що не всі необхідні ліки, які потребують пацієнти, надаються безкоштовно. У кожному конкретному випадку це питання розглядається індивідуально, враховуючи фінансові можливості пацієнта та доступні медичні ресурси. Також треба враховувати витрати на подорож і проживання.
У деяких випадках, коли хворим не можна подорожувати або вони не мають фінансової можливості для медичного туризму, існують доступні міжнародні програми співпраці та благодійні фонди, які надають фінансову підтримку хворим на онкологію. Вони можуть надати підтримку, поради щодо вибору лікаря та місця лікування, а також допомогти в організації фінансової сторони лікування.
Лікування онкології для біженців
Для того, щоб скористатися можливостями лікування в країнах ЄС, важливо зв’язатися з медичними установами та організаціями, які спеціалізуються на онкологічному лікуванні. Вони нададуть необхідну інформацію щодо процедури вступу, необхідних документів та умов лікування. Кожна країна має свої вимоги та процедури, яких потрібно дотримуватися.
Для отримання доступу до лікування в ЄС також можна звернутися до міжнародних організацій та благодійних фондів, які надають допомогу хворим пацієнтам. Вони можуть надати інформацію про фінансову підтримку, програми лікування та сприяти організації поїздки до країни, яка надає необхідні медичні послуги.
Варто також звернути увагу на те, що процедура лікування в ЄС може зайняти певний час, тому, важливо розпочати планування заздалегідь. Звертайтесь до медичних фахівців та консультуйтесь з юристами, які спеціалізуються на міграційних питаннях, для отримання конкретних порад та інформації.
Де шукати інформацію про допомогу онкохворим
Чимало інформації про можливості для евакуації онкохворих українців можна знайти на каналі благодійного фонду Inspirationfamily.
Польща
Пацієнтам з онкогематологічними захворюваннями з організацією лікування в Польщі допомагають лікарі відділення онкогематології Національного інституту раку. Для того, щоб скористатися цією можливість, лікар, який веде пацієнта, має заповнити спеціальну форму реєстрації.
Також польський національний інститут раку запровадив гарячу лінію +48 22 546 20 00 для пацієнтів, де можна отримати необхідну інформацію та консультації.
Румунія
Волонтери готові допомогти онкохворим пацієнтам отримати лікування в Румунії. Заповнити форму на лікування в Румунії можна за посиланням.
Важливо! Перед заповненням форми для Іспанії чи Румунії лікар має оцінити, чи дійсно пацієнт не може продовжити лікування в Україні. Якщо лікар має сумніви, він може звернутися за консультацією до професора відділення онкогематології Ірини Анатоліївни Крячок за номером 8 (067) 209 14 27. Після заповнення форми лікарі опрацьовують заявку та допомагають з організацією лікування за кордоном.
Іспанія
Інформації про те, чи отримають українські пацієнти фінансову підтримку, поки що немає, Іспанія ще не виділила бюджет на проживання та соціальні потреби переміщених осіб з України. Утім волонтери готові допомогти онкохворим пацієнтам отримати лікування у Валенсії. Пацієнтам обіцяють допомогти із трансфером із Польщі. Житло нададуть волонтери з Червоного хреста. Медична допомога українцям надаватиметься безоплатно за умови реєстрації. Охочим взяти участь у цій програмі необхідно заповнити форму.
Словаччина
У Словаччині консультація для громадян України доступна українською мовою за телефоном +421951772391. Можна звертатись через месенджери Viber чи Telegram.
Чехія
У Чехії інфолінія +420226201221 доступна українською мовою. Відразу після дзвінка треба натиснути 8.
Німеччина
У Німеччині Служба онкологічної інформації відповідає на електронні запити біженців з України, онкопацієнтів та їхніх родин німецькою, англійською, українською та російською мовами за адресою krebsinformationsdienst@dkfz.de.
Також тут з українськими пацієнтами працюють онкотовариства. Ознайомитися з ними можна на сторінках krebsgesellschaft–rlp.de та krebsgesellschaft–thueringen.de.
Як евакуюватись за кордон чоловікам призовного віку з онкологією?
Чоловіки призовного віку з онкологією можуть виїжджати за кордон, якщо вони визнані військово-лікарською комісією тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців.
Відповідні дії ВЛК регламентує наказ Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 р. № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».
Корисні посилання:
Форум підтримки та самодопомоги для людей з інвалідністю, хронічними захворюваннями та їхніх родичів
Матеріал створений за підтримки EnableMeUkraine