Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Які умови виїзду чоловіків з інвалідністю за кордон в умовах воєнного стану?

Які умови виїзду чоловіків з інвалідністю за кордон в умовах воєнного стану?

Загалом відповідно до абзацу другого пункту 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України право виїзду за кордон мають усі люди з інвалідністю.

Виїзд за межі України осіб з інвалідністю не обмежується за кількістю перетинань державного кордону на виїзд з України.

Важливо пам’ятати, що перетин кордону особами з інвалідністю можливий виключно за документами, виданими в Україні. Документи, що підтверджують інвалідність, які видані закордоном, не підходять.

Звертаємо увагу, що згідно з частиною другою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» під час мобілізації особи з інвалідністю можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання. Зазначене стосується чоловіків та жінок з інвалідністю усіх груп. У такому разі вказані особи втрачають право на перетин державного кордону на загальних підставах виїзду осіб, які підлягають мобілізації.

Насамкінець звертаємо увагу, що остаточне рішення приймається в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування всіх обставин і фактів.

Більш детально з інформацією про перетин кордону можна ознайомитися за посиланням https://dopomoha-info.org.ua/za-kordonom/peretyn-kordonu/.

**************

Інформацію розміщено в рамках реалізації проєкту «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» (SRSHS), який виконується під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum).

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity.  Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.