Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Війна не вбила – не здолає і хвороба!

Війна не вбила – не здолає і хвороба!

Здається, що може зупинити українську жінку? Дивлячись на всіх жінок України, можна впевнено сказати, що нічого! Але іноді життя дає випробування, які здатні пережити тільки надсильні жінки.

На початку повномасштабного вторгнення у лютому та березні 2022 року їхня родина перебувала на перетині шляхів, якими рухалися танки та ракети загарбників, і довго не могла виїхати з небезпечного регіону під Києвом. Тоді їхня родина вистояла, але отримала невиліковну «травму війни». Це історія сильних жінок, які опинилися в дуже складних умовах життя навесні 2024 року.

Отож знайомтесь з нашою героїнею Оленою, яка мешкає з 82-річною мамою та 56-річним братом на Київщині.
У березні раптово трапився інсульт у досить молодого брата Олени. Симптоми були критичні – порушення мовлення, оніміння верхніх та нижніх кінцівок тощо. Страшний удар і шалені витрати. Усі 24 дні в лікарні з ним була сестра Олена, усіляко допомагаючи. Поступово його стан почав відновлюватися, але він потребував фахової реабілітації, яку поступово отримував протягом квітня та травня в лікарнях Києва. І в цей час Олена завжди була поруч.

Кажуть, що «горе не ходить саме». І ось на початку червня до лікарні потрапляє мама Олени з діагнозом інсульт. Черговий страшний удар. Нехватка коштів, сил, часу – хоч розірвись. Мама з інсультом в лікарні, брат після інсульту вдома, і кожен з них потребує постійної допомоги. «Здавалось, що сил не вистачить», – каже Олена, але завжди знайдуться люди, готові допомогти. В межах проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», кейс-менеджерка у Київській області спрацювала оперативно, надаючи інформаційну, психологічну та соціальну підтримку, а ще сім’я отримала ваучер для придбання продуктів харчування.

Наразі минає червень. Уся родина поступово відновлюється вдома і мріє, щоб ця чорна смуга їхнього життя перетворилася на світло!

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.