Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Усуваємо бар’єри разом

Усуваємо бар’єри разом

Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СBM) продовжує реалізацію проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)». Одним із напрямів в проєкті є визначення доступності закладів охорони здоров’я для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

В кінці 2023 року НАІУ провела аудити визначення доступності будівель та приміщень для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення 13 закладів охорони здоров’я в трьох областях. Це поліклініки, амбулаторії сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські пункти тощо.

Ці аудити проводились робочими групами, до складу яких увійшли представники громадських організацій осіб з інвалідністю (експерти), закладів охорони здоров’я та адміністрації місцевих громад.

За результатами аудитів для кожної громади були розроблені плани заходів з організації усунення бар’єрів, виявлених під час проведення аудиту доступності будівель та приміщень закладу охорони здоров’я для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Серед цих закладів був Малобудищанський фельдшерсько-акушерський пункт (ФАП) Опішнянської громади Полтавської області. На жаль аудит доступності виявив, що існуючий медичний заклад в селі є недоступним для маломобільних груп населення. Задача команди проєкту спільно з громадою зробити цей заклад доступним для маломобільних відвідувачів.

Почали з заміни вікон. На цьому тижні у ФАП були замінені старі дерев’яні вікна на нові сучасні склопакети. Будівлі, в якій розташовується ФАП, близько ста років. Звісно, вікна колись мінялися, але це було на стільки давно, що з того часу рами почали деформуватися і тепло майже не зберігалося.

Сподіваємось, що тепер і медичному працівнику ФАП, і відвідувачам, які потребують медичної допомоги, буде затишно і тепло.

А ще, згідно рекомендацій, які прописані в Плані заходів по усуненню бар’єрів в Опішнянскій громаді, в медичний заклад починає надходити обладнання та меблі, яке закупила Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

#EDF #CBM #НАІУ