Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » У Львові людям на кріслах колісних компенсують вартість проїзду спеціальним таксі (ВІДЕО)

У Львові людям на кріслах колісних компенсують вартість проїзду спеціальним таксі (ВІДЕО)

Нещодавно у Львові запрацювала послуга таксі для людей на кріслах колісних. Тепер вони можуть безперешкодно пересуватися на спеціально обладнаних авто, а місто буде компенсувати вартість проїзду. Розмір такої компенсації для однієї людини – до 800 гривень на місяць. Відповідну ухвалу прийняли 8 лютого на сесії Львівської міської ради.

«Ухвала сесії дозволяє людям, які мають інвалідність і пересуваються кріслом колісним, користуватися інклюзивним таксі і отримувати компенсацію з міського бюджету. Цією ухвалою ми включаємо цю послугу в комплексну програму підтримки таких людей, і власне встановлюється розмір такої компенсації, що не перевищує 800 гривень. Тобто людина, яка користується цією послугою, може, за результатами поїздок, подати відповідний пакет документів до міської ради для отримання компенсації за користування цією послугою.

На сьогодні цю послугу надає три автомобілі компанії Uklon. Кількість поїздок, яка може бути надана протягом місяця, становить близько 450 поїздок. Знаємо, що вже було здійснено 46 поїздок станом на сьогодні, тому послуга користується попитом і місто надає додаткову можливість і підтримку тим людям, які зможуть цим скористатися», – пояснила у коментарі Валентина Бартошик, директорка департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Ця ініціатива запрацювала у Львові 23 січня 2024 року. Сервіс «Інклюзивний клас авто» запустили український онлайн-сервіс виклику авто Uklon та мережа АЗК OKKO, за підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради. Станом на зараз послугою вже скористалися 46 пасажирів.

Для виклику адаптованої автівки у застосунку Uklon необхідно ввести потрібний маршрут та вибрати відповідний клас авто. Поїздки можна замовляти як безпосередньо по Львову, так і в околицях міста, радіусом до 20 км.

Авто класу «Інклюзивний» оснащені гідравлічним або механічним підіймачем, рампою, спеціальними пасками безпеки та кріпленнями для фіксації крісла колісного. Усі поїздки на авто класу «Інклюзивний» виконуватимуть професійні драйвери, які також пройшли тренінг зі спілкування та взаємодії із людьми з порушеннями опорно-рухового апарату.

Зазначимо, що загалом у Львівській міській територіальній громаді на обліку в управлінні соціального захисту перебуває 1321 людина з інвалідністю (у тому числі й діти), які користуються кріслами колісними, та 286 осіб з інвалідністю, які мають ампутовані кінцівки.

Відео Андрія Андруха для Львівської міської ради

Пресслужба ЛМР

Львівська міська рада