Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Створення системи обліку осіб, життя та здоровʼя яких зазнало шкоди внаслідок збройної агресії рф

Створення системи обліку осіб, життя та здоровʼя яких зазнало шкоди внаслідок збройної агресії рф


За понад два роки повномасштабної війни, розв’язаної  російською федерацією, велика кількість українців постраждали від  злочинів країни-агресора. Загибель або зникнення безвісти  близьких та рідних, примусове переміщення, фізичні і психологічні травми,  отримання інвалідності, – на жаль, це відбувається з кимось з українців щодня. Про це пише Мінсоцполітики.

Для фіксації матеріальної шкоди і подальшого надання допомоги постраждалим, в країні вже діє Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Проте обліку даних про постраждалих, які зазнали нематеріальної шкоди – тобто завданої життю та здоров’ю людини – поки що не існує. 

Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт Закону, який дозволяє виправити цю прогалину. Мова йде про законопроєкт № 10256 , який розроблений Мінсоцполітики спільно з широким колом міжнародних та українських експертів. 

Цей законопроєкт дасть можливість створити Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, і тим самим – забезпечити збір та облік інформації про шкоду, завдану країною-агресором життю і здоровʼю наших громадян. 

В свою чергу, це дасть змогу державі і громадянам не просто фіксувати всі факти нанесення шкоди життю і здоров’ю, а сформувати набори даних, які в майбутньому можуть допомогти довести завдану шкоду при зверненні громадян до Міжнародного компенсаційного механізму за відшкодуванням збитків за рахунок репарацій.

Крім того, створення системи обліку осіб, життя і здоровʼя яких постраждало внаслідок російської агресії, дасть можливість Міністерству соціальної політики надавати соціальну підтримку особам, які постраждали, значно раніше – не чекаючи, поки така особа отримає бюрократичні підтвердження і відповідний “статус” (ВПО, особи з інвалідністю і т.д.). 

Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії, має стати складовою загальної екосистеми системи реєстрів шкоди і збитків, завданих російською агресією. 

Крім того, створення Реєстру постраждалих забезпечить облік видатків державного та місцевого бюджетів, які спрямовуються сьогодні на надання підтримки українцям, що постраждали від війни. У подальшому Україна планує також використати інформацію про всі види шкоди і видатки в результаті агресії росії для отримання репарацій.