Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Що змінилося в Чехії з 1 липня 2023 року для українських біженців віком від 65 років

Що змінилося в Чехії з 1 липня 2023 року для українських біженців віком від 65 років

Житло

З 1 липня українці з числа соціально незахищених верств населення, які шукають прихисток у Чехії, можуть проживати безкоштовно в соціальному житлі протягом 150 днів з моменту отримання тимчасового захисту.

Водночас біженці старше 65 років мають право продовжувати проживати безкоштовно. Виселення таких осіб із соціального житла є порушенням закону. У такому випадку необхідно негайно звернутися до Координаційної адміністрації цивільного захисту та підтримки вразливих осіб (KACPU), щоб вирішити цю ситуацію.

Фінансова допомога

З 1 липня біженці отримуватимуть комплексну фінансову допомогу, яка поділяється на:

  • витрати на життя – складатиме прожитковий мінімум (4 860 Kč) замість 5 000 Kč, який виплачується зараз. Після сьомого місяця перебування в Чехії біженці отримуватимуть мінімум для життя – 3 130 Kč. Водночас уразливі біженці-пенсіонери і після шести місяців отримуватимуть прожитковий мінімум – 4 860 Kč
  • витрати на житло – у разі проживання на безкоштовній основі виплата становитиме 0 Kč, якщо ж орендуватиметься житло, занесене до спеціального реєстру, сума становитиме 3 000 Kč, а якщо житло до такого реєстру не внесене – 400 Kč

Подати заявку на комплексну фінансову допомогу можна тільки з 1 липня на веб-сайті. Заявки почнуть обробляти з 17 липня 2023 року.

Проїзд

Пенсіонери з України, як і інші біженці, можуть придбати пільговий проїзний квиток, термін дії якого продовжено до вересня 2023 року. Вартість пільгового місячного проїзного становить 165 Kč (повна вартість – 550 Kč), а проїзний на квартал – 444 Kč (повна вартість – 1 480 Kč).

Водночас у Чехії також передбачені пільги для пенсіонерів у громадському транспорті. Зокрема в Празі люди віком від 60 до 65 років можуть користуватися знижкою, а після 65 років – їздити безкоштовно.

Як підтвердити вразливість з 1 липня

Особам віком від 65 років згідно з новими правилами не потрібно підтверджувати свою вразливість для отримання пільг. У заявці на фінансову допомогу достатньо вказати, що Ви належите до вразливої категорії.

Однак іноді можуть виникати помилки в системі, коли діти або пенсіонери не враховуються як вразливі особи. У такому випадку необхідно звернутися до Центру зайнятості (Центр працевлаштування та соціальних послуг), щоб виправити цю ситуацію та отримати необхідну підтримку.

Корисне посилання:

Прага продовжує пільговий проїзний для біженців з України та людей у матеріальній скруті

Матеріал створений за підтримки EnableMeUkraine

Позначки: