Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » 25 квітня 2023 року. Вебінар «Тактильні смуги – доступність відкритих громадських просторів для людей із порушеннями зору. Методичні рекомендації»

25 квітня 2023 року. Вебінар «Тактильні смуги – доступність відкритих громадських просторів для людей із порушеннями зору. Методичні рекомендації»

25 квітня 2023 року з 11:00 до 12:45 (час закінчення – орієнтовний) Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) разом з Житомирською обласною громадською організацією людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.» (далі ЖОГОЛІ) за підтримки Європейського форуму осіб з інвалідністю (EDF) проводить вебінар «Тактильні смуги – доступність відкритих громадських просторів для людей із порушеннями зору. Методичні рекомендації».

Спікер заходу:

Євгеній Свєт – консультант з питань створення доступного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, громадський активіст, співавтор низки державних будівельних норм, зокрема, «Інклюзивність будівель і споруд».

Вирішення питань створення доступного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в Україні з початком активних військових набуло ще більшої актуальності.

Одним із елементів створення доступності є доступність відкритих громадських просторів для людей із порушеннями зору.

Тому ЖОГОЛІ за підтримки НАІУ розроблено методичні рекомендації з влаштування тактильних смуг на відкритих громадських просторах.

Під час вебінару будуть презентовані ці методичні рекомендації та висвітлено такі питання:

  • тактильні елементи доступності як засіб безпеки, орієнтування, отримання інформації;
  • основні принципи використання, опис за типами та функціональним призначенням;
  • головні вимоги до спеціальних та стандартних тактильних смуг;
  • помилки та штучно створені бар’єри під час облаштування відкритих громадських просторів тактильними смугами;
  • рекомендації щодо облаштування тактильними смугами відкритих громадських просторів;
  • приклади використання різних типів тактильних смуг на пішохідних шляхах руху;
  • приклади облаштування громадського простору системою спеціальних та стандартних тактильних смуг за логікою проходження маршруту.

До участі запрошуються представники громадських об’єднань людей з інвалідністю, державних органів влади, будівельної галузі, фахівці, які займаються питаннями доступності, викладачі вузів.

Вебінар проводиться українською мовою. Участь у заході передбачає реєстрацію безпосередньо перед входом на захід.

Прохання врахувати на це час (2-3 хвилини) при переході за посиланням:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZEtdeCprz8qGdMbMWVWGqPpwxTP6ocXg06s#/registration

Організатори почнуть приєднувати учасниць та учасників заходу об 10:50.

**********

Ця ініціатива реалізується в рамках проєкту “Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю”, який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності та Християнської місії незрячих (СBM).