Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Сенат Чехії схвалив важливі зміни для українських біженців

Сенат Чехії схвалив важливі зміни для українських біженців

11 січня, верхня палата парламенту Чехії прийняла запропонований урядом законопроект «Lex Ukrajina IV», який містить кілька важливих положень для українських біженців, які проживають у країні. Щоб документ набув чинності, його тепер має підписати президент.

Крім іншого, законопроєкт містить такі положення:

📌1) Програма надання тимчасового захисту українським біженцям у Чехії продовжується на один рік – до 31 березня 2024 року.

📌2) Процедура продовження статусу тимчасового захисту в Чехії передбачає вклеювання відповідної візи в закордонний паспорт заявника, тому вона буде поділена на два етапи:

🟢до кінця березня 2023 року український біженець має зареєструватися у спеціальній онлайн-системі на сайті чеського МВС. Результатом цієї реєстрації стане присвоєння конкретної дати та часу, коли заявник повинен особисто з’явитися в міграційний відділ для вклеювання нової візи тимчасового захисту;

🟢зробити це потрібно буде згідно з наданою датою, але не пізніше 30 вересня 2023 року;

🟢якщо українець не зареєструється в системі або не з’явиться у призначений термін до міграційного відділу, то віза тимчасового захисту припинить свою дію, проте біженець зможе одразу подати заяву на нову без будь-яких штрафних санкцій.

📌3) У ході особистого візиту до міграційного відділу іноземець буде зобов’язаний:

🔘назвати адресу свого проживання, а також найменування та адресу школи, яку відвідує її дитина згідно із законом про обов’язкову початкову освіту;

🔘подати підтвердження забезпеченням житлом. Ця вимога не поширюється на українців, які проживають в екстреному чи тимчасовому житлі, наданому органами кризового управління. Виняток зроблено і для біженців, які набули статусу тимчасового захисту після 27 червня 2022 року та адреса фактичного проживання у них збігається з адресою, зазначеною при реєстрації.

📌4) На випадок нової хвилі біженців законопроект передбачає альтернативний спосіб продовження статусу тимчасового захисту, який передбачає лише електронну реєстрацію без особистого візиту для вклеювання візи.

📌5) Якщо іноземець, який користується тимчасовим захистом, перебуває на території Чеської Республіки без дійсного закордонного паспорта і доведе, що не може отримати його від компетентних органів України, то МВС або поліція Чехії видадуть йому спеціальне посвідчення особи для поїздок за кордон.

📌5) Уряд доручив Міністерству праці та соціальних справ ЧР провести ревізію всіх посібників для українських біженців та розробити нову систему виплат, яка почне діяти з 1 квітня 2023 року. З цієї дати допомоги біженцям, у тому числі гуманітарна, виплачуватимуться за новими правилами, які Мінпраці належить встановити.