Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Повернутися додому: поради щодо в’їзду в Україну для українців

Повернутися додому: поради щодо в’їзду в Україну для українців

За оцінкою Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, станом на початок жовтня 1,3-1,4 млн українців, які виїхали з країни після повномасштабного вторгнення росії, залишаються за кордоном. Джерело

Водночас опитування свідчать, що не менше як 85% українців мають намір повернутися в країну. Якщо ти – серед них, ми чекаємо на тебе в Україні та підготували поради, що допоможуть прокласти найзручніший маршрут додому наземним та авіатранспортом. 

Публікуємо варіанти повернення в Україну на  авто, потягом, автобусом та список найближчих аеропортів.

Які документи потрібні для в’їзду в Україну громадянину України

Перше, із чим треба розібратися перш ніж купувати квиток – документи. Прикордонники наголошують, що їхня відсутність не може обмежувати їх у праві повернутися додому. Утім це не значить, що кордон можна перетнути зовсім без них. 

Право на в’їзд дає низка документів, а саме: 

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт;
  • проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий);
  • посвідчення особи моряка;
  • посвідчення члена екіпажу.

Громадян України до 18 років пропускають на територію нашої держави за наявності свідоцтва про народження. В’їзд за цим документом можливий і для повнолітніх, які втратили документи. В такому разі ідентифікацію особи будуть проводити вже на території України.

Якщо твій документ з переліку вище був втрачений або протермінований, це не завадить в’їзду в Україну. Так само й у випадку, якщо ти виїхав за паспортом-”книжечкою”, ID-карткою, іншим документом або зовсім без документів. 

За таких обставин для повернення в країну потрібно звернутися до посольства чи консульства України в країні, в якій ти перебуваєш. Там ти отримаєш посвідчення особи на повернення в Україну. Цей документ надасть тобі право в’їзду. 

Як повернутися до України на власному авто 

Повернутися до України автівкою можна через пункти пропуску на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою. 

Ті пункти пропуску, які зараз працюють, можна побачити на інтерактивній мапі Державної прикордонної служби. На сайті ДПСУ можна відсортувати пункти пропуску за видами (автомобільний, пішохідний, залізничний), а також в режимі реального часу отримати інформацію про їхню завантаженість.

Крім документів, що підтверджують особу, перелік яких можна знайти вище, для в’їзду автівкою також потрібен техпаспорт, а також дійсний поліс ОСАГО для пересування Україною.

Якщо у тебе є із собою пластикове посвідчення – чудово. Якщо немає, але є електронник аналог в “Дії”, його теж мають прийняти на кордоні. 

У разі, якщо ти втратив документ за межами України, треба отримати його дублікат перед тим, як перетинати кордон на цьому авто. Для цього необхідно звернутися в сервісний центр МВС України.

Також перед поверненням в Україну не забудь перевірити чинність поліса внутрішнього обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСАЦВ) – автоцивілки. В разі потреби – понови його (це можна зробити онлайн, наприклад на сервісі hotline.finance), аби бути впевненим в тому, що збитки в разі ДТП будуть покриті. 

Як дістатися до України літаком

Україна закрила повітряний простір для цивільних літаків о 00:45 24 лютого, за кілька годин до повномасштабного вторгнення росії. Він залишається закритим і досі. 

У Мінінфраструктури розглядають можливість відновити авіасполучення з країнами світу. Першим аеропортом, звідки почнуть виконувати авіарейси, за повідомленнями відомства, стане аеропорт Львова.

Утім поки це залишається тільки планами, тож з далекого закордоння можна долетіти до сусідніх з Україною країн – Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, Молдови – і вже звідти дістатися залізницею, автобусом чи автівкою.

Польща

Найлегший і найзручніший шлях з усіх куточків світу – через Польщу. Ти можеш дістатися до Варшави, Любліна чи Жешува літаком і звідти прямувати одразу до України. Або ж доїхати до Перемишля, аби пересісти на потяг чи автобус. 

Найбільший вибір напрямків у Варшаві. Тут діє два аеропорти – Аеропорт імені Фредеріка Шопена, Варшава, хаб національної авіакомпанії LOT, та Аеропорт Варшава-Модлін, куди літає лоукостер Ryanair.

Аеропорт імені Фредеріка Шопена, Варшава

Місце розташування: 280 км від українського КПП Ягодин у Волинській області.

Авіакомпанії: LOT Polish Airlines, Wizz Air, Turkish Airlines, SunExpress Airlines, Swiss Airlines, Lufthansa, FinnAir, AirFrance та багато інших.

Напрямки: всі країни Європи, Торонто (Канада), Чикаго, Нью-Йорк (США), Стамбул, Анталія (Туреччина), Тбілісі, Кутаїсі, (Грузія), Ларнака (Кіпр), Дубай (ОАЕ), Шарм-еш-Шейх, Марса-Алам, Хургада (Єгипет) тощо.

Аеропорт Варшава-Модлін

Місце розташування: 329 км від українського КПП Ягодин у Волинській області.

Авіакомпанії: основна – Ryanair.

Напрямки: Валенсія, Барселона (Іспанія), Лісабон, Порту (Португалія), Дублін (Ірландія), Бристоль, Бірмінгем, Східний Мідленд, Ньюкасл (Велика Британія), Единбург (Шотландія), Болонья, Рим, Венеція, Мілан (Італія), Тулуза, Париж, Марсель (Франція), Гельсінкі (Фінляндія), Прага (Чехія), Рига (Латвія), Каунас (Литва) Стокгольм (Швеція), Осло (Норвегія), Кельн, Меммінген (Німеччина), Тель-Авів (Ізраїль), Ханья, Афіни (Греція) та багато інших.

Найближчі до українського кордону аеропорти – в Любліні та Жешуві. З обох можна доїхати до Перемишля, звідки курсують потяги, за кілька годин.

Аеропорт Люблін (Польща)

Місце розташування: 90 км від українського КПП Ягодин у Волинській області.

Авіакомпанії: Ryanair, Wizz Air, LOT Polish Airlines.

Напрямки: сюди можна дістатися з Дубліна (Ірландія), Лондона (Велика Британія), Осло (Норвегія), Ейндховена (Нідерланди). 

Аеропорт Жешув (Польща)

Місце розташування: 100 кілометрів від українського КПП Краківець у Львівській області.

Авіакомпанії: Ryanair, Wizz Air, LOT Polish Airlines.

Напрямки: сюди можна долетіти з Нью-Йорка (США), Лондона, Бристоля, Манчестера, Східного Мідленда (Велика Британія), Дубліна (Ірландія).

Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова

Аеропорт Кошице (Словаччина)

Місце розташування: 130 кілометрів від українського КПП Чоп в Закарпатській області. 

Авіакомпанії: Ryanair, Wizz Air, Austrian Airlines.

Напрямки: доступні авіарейси з Відня (Австрія), Праги (Чехія), Лондона, Ліверпуля (Велика Британія), Дубліна (Ірландія). 

Аеропорт Дебрецен (Угорщина)

Місце розташування: 120 кілометрів від українського КПП Чоп в Закарпатській області. 

Авіакомпанії: Lufthansa, Wizz Air, AeroExpress.

Напрямки: сюди можна дістатися з Мюнхена (Німеччина), Лондона (Велика Британія), Брюсселя (Бельгія), Парижа (Франція), Ейндховена (Нідерланди), Клуж-Напоки, Тиргу-Муреш (Румунія), Тель-Авіву (Ізраїль), Ларнаки (Кіпр). 

Аеропорт Сучава (Румунія)

Місце розташування: 60 кілометрів від КПП Порубне в Чернівецькій області.

Авіакомпанії: Ryanair, Wizz Air, Tarom.

Напрямки: курсують авіарейси з Анталії (Туреччина), Ларнаки (Кіпр), Хургада (Єгипет), Рима, Болоньї, Мілана, Тревізо (Італія), Відня (Австрія),  Парижа (Франція), Дортмунда, Меммінгена (Німеччина), Брюсселя (Бельгія), Дубліна (Ірландія), Ейндховена (Нідерланди), Лондона, Манчестера (Велика Британія) та інших.

Аеропорт Кишинів (Молдова)

Місце розташування: за 80 кілометрів від КПП Лісне на півдні, за 220 кілометрів від КПП Могилів-Подільський на півночі; транзит через територію невизнаного Придністров’я наразі неможливий.

Авіакомпанії: Turkish Airlines, Austrian Airlines, LOT в Варшаву, TAROM, Air Moldova та Flyone.

Напрямки: сюди можна дістатися з таких міст, як Єреван (Вірменія), Мілан,  Рим, Верона, Болонья, Венеція, Парма (Італія), Барселона (Іспанія), Тбілісі (Грузія), Берлін, Дюссельдорф, Гамбург, Меммінген, Дортмунд, Лейпциг (Німеччина), Ейндховен, Амстердам (Нідерланди). Париж (Франція), Хургада, Шарм-еш-Шейх (Єгипет), Тель-Авів (Ізраїль), Будапешт (Угорщина), Лісабон (Португалія), Бухарест (Румунія), Дублін (Ірландія), Відень (Австрія) та інші. 

Як дістатися до України потягом

Наразі до України можна повернутися прямими потягами з Польщі, Угорщини, Словаччини, Австрії. 

З Польщі курсують такі потяги:

  • Інтерсіті+ №716 Перемишль – Київ
  • Інтерсіті+ №706 Перемишль – Київ
  • №68 Варшава-Всходня – Київ
  • №54 Перемишль – Львів, Київ
  • №36 Перемишль – Львів, Одеса
  • №32/31 Перемишль – Дніпро, Запоріжжя
  • №24 Хелм – Київ

Вартість квитка від Перемишля до Києва коливається – від 933 гривень за місце в сидячому вагоні другого класу в Інтерсіті до 1533 гривень за місце в купейному вагоні нічного потяга і дорожче. 

Ознайомитися із цінами на квитки на ці міжнародні рейси та придбати їх можна на сайті booking.uz.gov.ua та в касах. Під час купівлі квитків онлайн пошук на потяг з Варшави необхідно здійснювати за станцією Варшава-Всходня.

З Угорщини курсують такі потяги:

  • №149 Будапешт-Келеті – Київ
  • IC 34/№34 Будапешт-Ньюгаті – Мукачево (з пересадкою в Захоні)
  • низка рейсів від прикордонного міста Захонь до українського Чопа (908Л, 149Д, 910Л, 912Л, 914О, 034О, 916Л, 918Л, 920Л), курсують з інтервалом у кілька годин, вартість квитка – 102 гривні

Квитки можна придбати тільки у касах.

Зі Словаччини курсують такі потяги:

  • 8860/8861 Чієрна над Тисою – Чоп
  • 962/961 Чієрна над Тисою – Чоп

Придбати квиток можна тільки у касі, а ознайомитися із розкладом – на сайті zsr.sk.

З Австрії курсують такі потяги:

  • №149 Відень – Київ.

Вартість квитка – від 86 євро за одного дорослого пасажира. Квитки можна придбати на сайті австрійських залізниць OEBB. 

Актуальна інформація “Укрзалізниці” щодо простих та зручних варіантів повернення з-за кордону залізницею доступна за посиланням: uz-vezemo.com/eu-schedule.

Як доїхати до України автобусом

Автобуси до українських міст курсують з кількох європейських країн, зокрема, Польщі, Німеччини, Чехії, Болгарії, Латвії. 

Це не завжди найшвидший і найзручніший варіант, оскільки в дорозі доведеться провести близько доби та або більше. До прикладу, автобус з Праги до Києва прямує від 20 до 40+ годин залежно від маршруту, а з Риги до Львова – 20-25 годин. 

Якщо ж все ж плануєш подорож автобусом, європейський перевізник FlixBus пропонує маршрути з різних міст Польщі, та Німеччини. З цих країн та Чехії також можна дістатися рейсами East West Eurolines. 

Доїхати з Болгарії, Латвії чи Чехії можна автобусами компанії “Автолюкс”. А автобусами Gunsel можна дістатися з Туреччини.

Менш надійний (бо поїздку можуть раптово скасувати), але все ж наявний варіант – шукати нерегулярні автобусні рейси або попутників через сервіс BlaBlaCar.