Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Немає паспорта? Немає медичної допомоги! Історія пані Валентини з Харківщини

Немає паспорта? Немає медичної допомоги! Історія пані Валентини з Харківщини

Національна Асамблея людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity продовжує реалізацію проєкту: «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я».

Героїня нашої сьогоднішньої історії – пані Валентина, їй 74 роки, мешканка м. Ізюм, що на Харківщині. У березні 2022 року жінку евакуювали до Дніпра, де розмістили у Центрі тимчасового розміщення людей з інвалідністю та похилого віку евакуйованих з гарячих точок, який діє при Центрі соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра» (далі – ГО «Океан добра»). Донька з онуком потрапили у дитячу лікарню, де проходили лікування після важких поранень голови і руки.

«Було важко, ми вірили, що все скоро закінчиться, – згадує пані Валентина. – Але легше не ставало”. Коли жінка вчергове побігла у сусіднє бомбосховище, її домівку було повністю зруйновано. Внаслідок цього вона втратила усі документи. В Центрі кейс-менеджерка проєкту у Дніпропетровській області Ольга Волкова та її команда допомогли оплатити й відновити усі втрачені документи, а ще зробити закордонний паспорт. Нові документи суттєво спростять життя і пані Валентині, і її родині.

Наразі однією з актуальних проблем, з якою зіштовхується багато внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, є втрата документів. Причин цьому – декілька, зокрема: поспішна евакуація, коли є ризик забути деякі важливі речі; знищення документів під час пожежі в ураженій російською зброєю оселі; отримання поранення, коли на кону кожна секунда й про особисті речі, що були при людині в цей момент, думається в останню чергу.

На жаль, наслідки у відсутності документів для вразливої категорії людей можуть бути трагічними. Зокрема це: відмова лікувальних закладів приймати таких людей до себе, що позбавляє можливості таких людей отримати завчасно медичну допомогу, а також значно ускладнити у пошуку нового постійного місця проживання, для чого теж потрібен паспорт чи інше посвідчення особи.

Зараз пані Валентина проживає у шелтері для ВПО, а піклування про неї взяла на себе команда кейс-менеджера. Тут жінка змогла відпочити, прийняти душ, випрати та висушити свої речі, отримати консультацію психолога та огляд лікаря.

Продовжуємо допомагати та оперативно реагувати на потреби людей. Наближаємо перемогу разом, все буде Україна!

***************

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.