Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Міжнародний проєкт «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я»

Міжнародний проєкт «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я»

В Україні триває реалізація проєкту «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» (SRSHS), який виконується під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum) та за підтримки Української асоціації фізичних терапевтів (УАПТ), Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ), Групи активної реабілітації (ГАР), Українського науково-дослідного інституту протезування, ортопедичної техніки та професійної реабілітації (URIPR), і Human Study в Україні, а також Всесвітньої фізіотерапії (World Physio) і Республіканського медичного коледжу Таджикистану (RMC) у Таджикистані, який спрямований на зміцнення системи надання реабілітаційних послуг.

Проєкт націлений на зміцнення робочої сили та надання послуг шляхом підтримки створення п’яти кабінетів фізичної терапії у закладах охорони здоров’я, зміцнення кадрового потенціалу шляхом клінічної освіти фізичних терапевтів на основі національних нормативних документів і міжнародних стандартів, а також розширення доступу до клінічних настанов та навчання.

Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) в рамках реалізації проєкту співпрацюватиме у Харківській, Дніпропетровській, Вінницькій, Львівській, Чернівецькій, Житомирській, Київській областях та місті Києві для посилення спроможності громадських організацій людей з інвалідністю реагувати для задоволення гуманітарних потреб людей з інвалідністю та інших уразливих груп, а також для розширення доступу до послуг з правової допомоги, гуманітарної підтримки та інформації.

У рамках міжнародного проєкту НАІУ реалізовує такі ключові цілі та заходи:

  • Проведення семінарів для посилення спроможності громадських організацій реагувати на гуманітарні потреби людей з інвалідністю.
  • Оцінка потреб та перешкод на шляху до гуманітарної допомоги, з якими стикаються люди з інвалідністю та інші вразливі групи.
  • Надання адресної правової допомоги людям з інвалідністю та іншим уразливим групам.
  • Забезпечення гігієнічними засобами, харчовими талонами/продовольчою допомогою та тимчасовим житлом постраждалих від конфлікту людей з інвалідністю, людей похилого віку та інших уразливих верств населення.
  • Проведення zoom-зустрічей для підвищення обізнаності про проблеми інвалідності в умовах конфлікту.
  • Реалізація інформаційної кампанії щодо відповідного законодавства та послуг, доступних для людей з інвалідністю та інших уразливих верств населення.

**************

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity.  Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.