Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Хто може розраховувати на пільги під час отримання стоматологічних послуг?

Хто може розраховувати на пільги під час отримання стоматологічних послуг?

Традиційно послуги стоматолога є досить дороговартнісними і потребують значних матеріальних витрат. Особливо це відчувають люди з інвалідністю та пенсіонери, які отримують мінімальні соціальні виплати.

Наразі законодавство передбачає можливість для деяких соціально вразливих верств населення отримання окремих стоматологічних послуг на пільгових умовах.

Так, Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено, що першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) можуть отримати такі категорії:

  • учасники бойових дій та особи, прирівняні до них
  • учасники війни
  • сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України

Такі ж послуги можуть отримати особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них, але вже позачергово.

Для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, передбачено безплатне виготовлення і ремонт зубних протезів (крім виготовлених з дорогоцінних металів).

Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» передбачено, що в необхідних випадках громадяни похилого віку забезпечуються зубопротезуванням безплатно або на пільгових умовах.

Ветеранам праці передбачена можливість першочергового безплатного зубопротезування (за винятком протезування із дорогоцінних металів) за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Для осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною передбачена можливість безплатного виготовлення й ремонту зубних протезів (крім виготовлених з дорогоцінних металів).

Що стосується осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, то на підставі індивідуальної програми реабілітації безоплатно або на пільгових умовах вони можуть отримати протези зубів та щелеп.

Щодо отримання інших стоматологічних послуг, таких як лікування зубів, пільгові умови для людей з інвалідністю можуть бути передбачені місцевими програмами соціальної підтримки населення.

Щоб з’ясувати питання, чи передбачено бюджетом Вашої громади надання стоматологічних послуг на пільгових умовах, необхідно звернутися із запитом до відповідного органу місцевого самоврядування або до структурного підрозділу соціального захисту населення.

Рекомендуємо таке звернення подавати в письмовому вигляді, адже тоді Ви отримаєте офіційну відповідь з повною та достовірною інформацією.

*******

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.