Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » ГО БДІ «Богдан» реалізовує корисний проєкт для людей з інвалідністю в громаді 

ГО БДІ «Богдан» реалізовує корисний проєкт для людей з інвалідністю в громаді 

Громадські організації, які опікуються дітьми та молоддю з інвалідністю, працюють і базуються не лише у містах, а і у селах, а точніше – сільських територіальних громадах. Саме такою є Громадська організація батьків дітей з інвалідністю «Богдан». Місцем розташування та діяльності цієї організації є Кам’янська територіальна громада, до складу якої входять села Кам’яна, Михальча, Дубове, Спаська, Заволока, Глибочок, Ст. Бросківці. На території громади проживають 120 осіб з інвалідністю, серед яких 70 – діти з інвалідністю, а 50 – молодь з інвалідністю віком від 18 до 35 років.

Мета діяльності ГО БДІ «Богдан» – сприяння створенню особам з інвалідністю рівних прав з іншими громадянами України, можливостей для участі у всіх сферах суспільного життя, задоволенню їхніх соціальних, культурних, творчих, психологічних, матеріальних та інших інтересів. І в цьому їм, зокрема, допоможе участь у проєкті «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза) (далі – Проєкт), що реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

«В умовах воєнного стану особливо гостро стоїть питання підтримки і задоволення найбільш життєво важливих потреб людей, а особливо людей з інвалідністю чи сімей, які виховують дітей з інвалідністю, –говорить керівниця проєкту Галина Токар. – Зважаючи на складний стан економіки, медицини, освіти, та ін. соціально незахищені верстви населення залишаються наодинці зі своїми проблемами. Тому вкрай необхідною є підтримка та допомога (гуманітарна, психологічна, правова, матеріальна та ін.) соціально незахищених верств населення, в т. ч. людей з інвалідністю, сімей, які виховують дітей з інвалідністю, людей похилого віку, які не в змозі задовольнити елементарні потреби їжі, ліках, пересуванні, спілкуванні, соціально-психологічній безпеці, отриманні соціальних, правових та психологічних послуг в органах місцевої влади тощо.» ГО БДІ «Богдан» в рамках Проєкту вже реалізовує власний мініпроєкт «Гуманітарне реагування на потреби соціально незахищених верств населення в Кам’янській територіальній громаді під час війни. В рамках якого проводиться опитування потреб соціально незахищених сімей (в тому числі – з дітьми з інвалідністю), що дозволяє зібрати об’єктивну інформацію і проаналізувати стан дотримання їхніх прав.

В рамках проєкту в лютому було організовано і проведено круглий стіл «Захист прав соціально незахищених верств населення: реалії сьогодення». В заході взяли участь представники влади Чернівецької області, Кам’янської ТГ, а також Представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Валентина Добридіна.

Також заплановано видачу продуктових пайків для сімей із соціально незахищених верств населення та проведення навчально-практичного семінару з елементами тренінгу «Безпечний простір громади: взаємодія заради майбутнього».

Проєкт «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза) реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму ін-валідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СВМ). В рамках проєкту громадські організації, що опікуються людьми з інвалідністю, підготували та захистили ґрантові заявки на виконання короткострокових проєктів. Ці проєкти дозволять поліпшити доступність осіб з інвалідністю до соціальних послуг та гуманітарної допомоги, що є особливо важливим в умовах війни та спровокованих нею ускладнень.