Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Гаряча лінія з надання правової допомоги особам з інвалідністю та людям похилого віку продовжує свою роботу

Гаряча лінія з надання правової допомоги особам з інвалідністю та людям похилого віку продовжує свою роботу

Триває робота Гарячої лінії Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) з надання правової допомоги особам з інвалідністю, членам їх родин, батькам, які виховують дітей з інвалідністю та іншим вразливим категоріям населення, Ініціатива реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Momentum Wheels for Humanity.

Протягом квітня – травня на телефонний номер Гарячої лінії НАІУ надійшло біля 130 звернень від громадян стосовно надання правової допомоги для вирішення їхніх проблем різноманітної тематики.

Основні питання стосувалися таких тем:

  • порядок оформлення догляду за особою з інвалідністю як на професійній, так і на не професійній основі;
  • оформлення або продовження інвалідності, а також індивідуальної програми реабілітації;
  • порядок виїзду за кордон осіб з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують;
  • порядок забезпечення людей з інвалідністю автомобілями, ввезеними на територію України в якості гуманітарної допомоги;
  • отримання посвідчення особи з інвалідністю;
  • своєчасність отримання соціальних виплат, пенсій стипендій;
  • порядок отримання ТЗР або компенсацій за їх самостійне придбання;
  • отримання матеріальної підтримки та гуманітарної допомоги;
  • підстави відстрочки та звільнення з військової служби.

За юридичними консультаціями звертались люди з інвалідністю різних нозологій: з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, люди з психічними захворюваннями, батьки дітей з інвалідністю.

Правові консультації надавались як по телефону, так і в письмовому вигляді, як тим, хто залишився в Україні, так і тим, хто виїхав за кордон.

Фахівці НАІУ намагаються швидко та якісно опрацьовувати питання, що надходять до Гарячої лінії, і надавати відповіді заявникам не пізніше дня їхнього звернення.

Отже, якщо ви потребуєте допомоги, вам необхідно отримати інформацію правового характеру або пораду юриста – звертайтесь до Гарячої лінії НАІУ.

Телефон «гарячої лінії»: 050 905 07 95 («гаряча лінія» працює з 9:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю).

**************

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», який реалізується у рамках угоди про співпрацю № 7200AA18CA00032, що фінансується від 28 вересня 2018 року, і реалізується JSI Research & Training Institute Inc та Momentum Wheels for Humanity.   Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи уряду США. НАІУ є субпартнером Momentum Wheels for Humanity.