Запитуєте – відповідаємо.
Часто пацієнти та їхні рідні запитують, чи можна отримувати безоплатні “Доступні ліки” в стаціонарі. Або, чи виписує лікар стаціонару електронний рецепт на “Доступні ліки” та інсулін.
За програмою реімбурсації “Доступні ліки” пацієнти можуть отримувати препарати безоплатно або з невеликою доплатою виключно при амбулаторному лікуванні.
Це ліки для лікування:
– серцево-судинних захворювань;
– діабету ІІ типу;
– бронхіальної астми
– нецукрового діабету;
– інсулінозалежного діабету;
– розладів психіки та поведінки, епілепсії;
– хвороби Паркінсона;
– ХОЗЛ (хронічного обструктивного захворювання легень);
– а також імуносупресивні препарати для осіб у посттрансплантаційному періоді.
У стаціонарі пацієнт безоплатно отримує препарати з Національного переліку лікарських засобів. Для цього електронний рецепт не потрібен.
Електронний рецепт на “Доступні ліки” та інсулін лікар стаціонару не виписує. Для цього необхідно звернутися до сімейного або лікуючого лікаря.
Про те, до якого лікаря потрібно звертатися за електронним рецептом ми розповідали тут
Докладніше про те, як працює програма реімбурсації можна прочитати у Гіді по програмі “Доступні ліки” для пацієнта за посиланням
*****
Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.