Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як людині з інвалідністю отримати безоплатні послуги з реабілітації в стаціонарі?

Як людині з інвалідністю отримати безоплатні послуги з реабілітації в стаціонарі?

Рубрика: Запитуєте – відповідаємо.

Реабілітація є невід’ємним процесом на шляху до відновлення чи розвитку навичок, втрачених через порушення стану здоров’я, але необхідних для активного життя.

Враховуючи зазначене, а також виклики, спричинені війною, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виокремила реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах в окремий медичний пакет.

Послуги з реабілітації на безоплатній основі надають 224 заклади (лікарні та реабілітаційні центри), які мають договір з НСЗУ за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

Є два способи отримати реабілітаційні послуги:

 • за направленням лікуючого лікаря;
 • у разі переведення з медичного закладу, де перебуває людина, або клінічного підрозділу лікарні – за потреби реабілітації в гострому періоді.

Важливо, що людина сама може обрати для проходження реабілітації заклад, відділення, підрозділ, фахівців з реабілітації з урахуванням їх спеціалізації.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України у межах реабілітації в стаціонарних умовах можливо безоплатно отримати такі послуги:

 • реабілітаційне обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими спеціалістами та фахівцями з реабілітації;
 • складання індивідуального реабілітаційного плану та програми реабілітаційної терапії;
 • моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;
 • лабораторні та інструментальні обстеження;
 • консультації лікарів інших спеціальностей;
 • надання реабілітаційної допомоги одночасно за кількома напрямами;
 • цілодобовий медсестринський догляд;
 • психологічна допомога;
 • своєчасне знеболення на всіх етапах реабілітації;
 • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;
 • харчування в стаціонарних умовах.

Відповідно до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1464, тариф на медичні послуги з реабілітаційної допомоги дорослим і дітям у стаціонарних умовах за надання реабілітаційних послуг за одним напрямом реабілітації становить 19 769 грн, а за двома і більше напрямами одночасно – 33 607 гривень. Саме такі суми сплачує НСЗУ закладам за пролікований випадок.

Важливо знати, що програма медичних гарантій не передбачає забезпечення протезуванням та допоміжними засобами реабілітації.

************

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», який реалізується у рамках угоди про співпрацю № 7200AA18CA00032, що фінансується від 28 вересня 2018 року, і реалізується JSI Research & Training Institute Inc та Momentum Wheels for Humanity.   Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи уряду США. НАІУ є субпартнером Momentum Wheels for Humanity.

Позначки: