Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Безплатний транспорт для українців: в яких країнах діє?

Безплатний транспорт для українців: в яких країнах діє?

Більшість європейських країн надавали безплатний проїзд для українських біженців лише в перші дні повномасштабного вторгнення. Однак в деяких державах досі можна користуватись громадським транспортом без оплати за проїзд.

Беплатний громадський транспорт для українців доступний в містах Хорватії, Угорщини, Словенії, Литви та Швеції. Джерело

Хорватія

З березня 2023 року українські біженці можуть не платити за проїзд в поїздах лише при оформленні смарткартки. Подорожувати можна в потягах 2 класу на всіх маршрутах внутрішнього сполучення країни. Для цього потрібно пред’явити український паспорт або дозвіл на в’їзд до Хорватії у касі або поїзді.

Угорщина

Користуватись громадським транспортом Будапешта без оплати можна до 30 червня 2023 року. На безкоштовний проїзд мають право біженці за наявності будь-якого офіційного українського документа, що посвідчує особу.

Литва

Українські біженці у Вільнюсі можуть також безкоштовно користуватись громадським транспортом. Для цього потрібно лише пред’явити контролерам документ, що засвідчує особу. Ні квитки, ані інші документи не потрібні.

Словенія

Безкоштовний проїзд у столиці Словенії для українців продовжили ще на рік – до 4 березня 2024 року. Однак громадянам України у Любляні тепер потрібно звернутись до центрального відділення Potnicki center LPP, Slovenska cesta 56 для оформлення іменної річної картки, що дає право на безкоштовний проїзд.

Швеція

Комітет дорожнього руху регіону Стокгольм вирішив, що дійсні українські паспорти та посвідчення особи мають враховуватися як дійсний квиток у громадському транспорті на невизначений термін.

Позначки: