Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Чи мають право органи соцзахисту відмовляти у виплатах переселенцям, в яких пошкоджено житло?

Чи мають право органи соцзахисту відмовляти у виплатах переселенцям, в яких пошкоджено житло?

Такі відмови є неправомірними!

Згідно з Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (постанова Уряду від 20 березня 2022 р. № 332), право на виплату щомісячної допомоги на проживання мають внутрішньо переміщені особи (ВПО), у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

Водночас умовою для призначення виплати є:

–  або подання до 20 травня 2022 р. заявки на відшкодування відповідних втрат;

–  або подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

Відповідна допомога ВПО, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання, надається в таких же розмірах, як і ВПО, які перемістилися з тимчасово окупованої території, територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих.

************

Інформацію розміщено в рамках реалізації проєкту «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» (SRSHS), який виконується під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum).

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity.  Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.