Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Аудит доступності пішохідних переходів у місті Сторожинець

Аудит доступності пішохідних переходів у місті Сторожинець

Представники ГО “Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю “Лідер” провели аудит пішохідних переходів на центральних вулицях міста Сторожинець Чернівецької області. Протягом кількох днів експерти заповнювали анкети, в яких зазначали рекомендації щодо облаштування переходів. Метою аудиту було визначення необхідних змін, щоб пішохідні переходи відповідали вимогам та були доступними для маломобільних груп населення.

Аналізуючи поточний стан пішохідних переходів, експерти виявили, що найбільшою перешкодою є високі бордюри. Хоча більшість переходів забезпечені пониженням, у деяких місцях, таких як біля центральної лікарні та на перехресті вул. Ірини Вільде та Б. Хмельницького, немає пониження бордюрного каменю. Крім того, каналізаційні люки зі значним поглибленням навколо них створюють додаткові перешкоди для пересування. Також було висловлено прохання встановити попереджувальні тактильні смуги вздовж ширини переходу на його початку та завершенні.

Лист із заповненими анкетами (з рекомендаціями та ілюстраціями) вже надіслано керівництву Сторожинецької міської ради. Організатори відчувають розуміння та підтримку місцевої влади і вірять у вирішення цих питань.

“Прагнемо зробити наше місто ще більш безпечним і доступним для маломобільних груп населення громади, до яких належать люди з інвалідністю, матері з дитячими візочками, люди старшого віку, люди з порушенням зору, люди на кріслі колісному та інші – коментує ініціаторка акції, голова організації Валентина Добридіна.

На наступному тижні організатори планують провести засідання круглого столу, де представлять результати аудиту та відеоролик, знятий за участі маломобільних груп населення та представників місцевої влади.

Заходи відбуваються в рамках адвокаційної кампанії Проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), Європейського Форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (CBM).