Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » У Києві пройшов форум, присвячений  питанням гуманітарного реагування

У Києві пройшов форум, присвячений  питанням гуманітарного реагування

12-13 вересня 2023 року у Києві відбувся Форум «Включення та участь: люди з інвалідністю в центрі політики гуманітарного реагування під час війни». Захід організовано Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та Європейського форуму інвалідності.

Ідея заходу полягала в об’єднанні  представників організацій людей з інвалідністю з  різних областей України, представників міжнародних організацій, кластерів, Агенцій ООН  з метою:

  • обговорення ролі та значимості  організацій людей з інвалідністю у проектах гуманітарного реагування протягом 1,5 років з початку війни;
  • обміну досвідом та обговорення основних викликів в гуманітарному реагуванні для людей з інвалідністю, людей поважного віку;
  • розробки консолідованих рекомендацій з інтеграції питань інвалідності в План гуманітарного реагування на 2024 рік.

Форум зібрав понад 180 представників міжнародних інституцій, Агенцій ООН, кластерів, державних установ, а також представників організацій людей з інвалідністю, активістів, які представляють інтереси людей з різними порушеннями, батьків, які виховують дітей з інвалідністю, людей старшого віку, цивільних та військових, які постраждали і набули інвалідності з різних областей України. Проходив в офлайновому та онлайновому форматах.

В рамках вирішення цих питань були організовані тематичні дискусії, зокрема, щодо покращення доступу людей з інвалідністю, з функціональними порушеннями, людей похилого віку до основних послуг на рівні громад під час воєнних дій та надзвичайних ситуацій, надання багатоцільової грошової допомоги, залучення  та включення організацій людей з інвалідністю до розробки політик, стратегій  гуманітарного реагування та інші.

Вчора відбулась заключна дискусійна панель, ключовими спікерами якої стали Голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Валерій Сушкевич, Віцепрем’єр-міністр – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, старший радник з гендерних питань Офісу Гуманітарної Координаторки ООН в Україні Аннелі Пеппер та Директорка Європейського форуму осіб з інвалідністю Кетрін Нотон.

Голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Валерій Сушкевич у своїй промові акцентував увагу на доступності послуг для людей з інвалідністю та необхідності залучення організацій людей з інвалідністю до гуманітарного реагування:

💬 “Забезпечення інклюзивності та доступності послуг для людей з інвалідністю, людей старшого віку має бути в центрі політики гуманітарного реагування на 2024 рік.  Громадські організації людей з інвалідністю, як експерти з досвідом, повинні бути залучені до розробки цієї політики. Ми є не тільки об’єктами підтримки – ми активні  «гравці на гуманітарному полі», які роблять значимий внесок в Перемогу України”.

За словами Віцепрем’єрки Ірини Верещюк, усі, хто потребують особливої підтримки, мають відчувати себе потрібними.

💬 «Ми повинні зосередити фокус уваги на роботі з організаціями, які допомагають людям з інвалідністю», – зазначила очільниця Мінреінтеграції. Крім того, запропонувала, аби представники громадських організацій, які опікуються людьми з інвалідністю, були долучені до процесу ухвалення рішень у Координаційних центрах підтримки цивільного населення, які створені при ОВА по всій Україні.

Серед іншого, посадовиця закликала міжнародні організації активно допомагати вразливим категоріям населення і в наступному році.

💬 «Хочу подякувати міжнародним та громадським організаціям, які не припиняють підтримувати народ України й оперативно реагують на виклики. Разом ми зробимо все, аби люди з інвалідністю не відчували себе залишеними», – резюмувала Віцепрем’єрка.

Cтарший радник з гендерних питань офісу Координаторки системи ООН в Україні  Аналі Пеппер

💬 «Я знаю, що вже дуже багато чого зроблено в Україні для захисту людей з інвалідністю і захисту прав людей, але все ще є місце для зростання, ми розуміємо, що війна значно погіршила становище багатьох людей, тому необхідним є питання гуманітарного захисту. Нам необхідно об’єднати зусилля задля кращого та доступного гуманітарного реагування в Україні»,

“У багатьох випадках ці люди не хочуть евакуюватися, тому що побоюються, що там, куди вони поїдуть, вони не матимуть доступу до послуг, яких потребують, до догляду, який їм потрібен”, – підкреслила представниця ООН.

За її словами, домогосподарства, в яких є людина з інвалідністю, ще до повномасштабного вторгнення відчували фінансову скруту, та не могли повністю задовольнити свої потреби в охороні здоров’я та в засобах до існування, а зараз ця ситуація загострилася.

“ООН співпрацює з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю та іншими українськими організаціями, щоб переконатися, що коли ми говоримо про основні проблеми, то це виходило від самих людей. Саме від спільноти людей з інвалідністю, тому що ви є експертами в тому, що повинно відбуватися. Ви знаєте, як ми можемо покращити наші послуги”, – зазначила вона.

Директорка Європейського форуму інвалідності Кетрін Нотон:

 💬 «Я хочу запевнити всіх вас, що ми будемо працювати й надалі для того, щоб Україна змогла в майбутньому долучитися до ширшого Європейського Союзу, як повноправний член цього об’єднання, щоб люди з інвалідністю також були долучені до інклюзивного відновлення країни після війни».

Даний Форум є першим кроком потужної адвокаційної кампанії включення людей з інвалідністю у план гуманітарного реагування на 2024 рік.

Захід організовано Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги, спрямованої на підвищення доступності політичного та громадського життя, а також повного включення всіх громадян у демократичний процес. Будь-які думки, висловлені під час заходу, належатимуть авторам і не обов’язково відображають погляди IFES».

Дивіться фотоальбом Форуму за посиланням

Дивіться відео трансляцію за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=gbLqGKAB3AQ&t=8s