Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Засідання круглого столу “Захист прав жінок з інвалідністю в умовах війни” відбулось на Буковині

Засідання круглого столу “Захист прав жінок з інвалідністю в умовах війни” відбулось на Буковині

10 серпня 2023 року у м. Сторожинець Чернівецької області відбулось засідання круглого столу “Захист прав жінок з інвалідністю в умовах війни”.

Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за підтримки Структури ООН Жінки та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги.

WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миро будівництва.

Говорили про участь жінок/осіб з інвалідністю в прийнятті рішень у Сторожинецькій громаді, виклики, з якими стикаються жінки з інвалідністю в умовах війни, особливості доступу жінок з інвалідністю до якісних медичних послуг, громадського транспорту, гуманітарне реагування та захист прав жінок в громаді та області.

Також обговорили питання необхідності декларування у річній декларації отриманий дохід та оплату податку на доходи фізичних осіб. Вирішили звернутися до Міністерства фінансів України з проханням підвищити неоподаткований мінімум (3760 грн. на рік). Жінки, які виховують дітей з інвалідністю, розповіли про труднощі з якими вони стикаються при оформленні дітей до школи.

На фото: учасники засідання під час обговорення сидіть за столом

Загалом захід пройшов жваво та насичено. З учасницями та учасниками обговорили питання директорка Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА О. Ходоба, секретар Сторожинецької міської ради Д. Бойчук, директор КНП «Сторожинецька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» О. Войцеховський, начальниця відділу соцзахисту Сторожинецької міської ради І. Мудряк, начальниця відділу освіти Сторожинецької міської ради В. Рева, представники громадських організацій людей з інвалідністю.

За словми організаторки заходу, голови ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» Валентини Добридіної такі зустрічі потрібно проводити частіше, залучати жінок до обговорення з метою знайти спільне рішення щодо наболілих питань.

#wphfund #НАІУ #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises

****************

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.