Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » єОздоровлення: хто і як може отримати кошти від держави

єОздоровлення: хто і як може отримати кошти від держави

Триває проєкт “єОздоровлення”, який передбачає монетизацію дитячого оздоровлення за принципом “гроші ходять за дитиною”. Відтепер згідно Постанови КМУ №462 від 09.05.2023 р. держава буде сплачувати за путівки для дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки.

Про проект “Гроші ходять за дитиною”

В рамках пілотного проєкту “Гроші ходять за дитиною”, який реалізується Міністерством соціальної політики, кошти на оздоровлення може отримати один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини, яка виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина з багатодітної сім’ї. Відтепер батьки в усіх регіонах України можуть отримати кошти на дитячий відпочинок. Сума становить 14165 грн на одну дитину віком 7-18 років. Держава не обмежує кількість дітей з однієї родини, які мають право отримати кошти для придбання путівок, вони перераховуються на кожну дитину. Батьки разом із дитиною самі зможуть обрати заклад для оздоровлення.

Як це працює:

 1. Ви отримаєте сповіщення через «ДІЯ» або вас повідомлять органи соціального захисту
 2. Батькам (або особам, що їх замінюють та мають офіційне підтвердження) необхідно звернутись до ПриватБанку і отримати картку із спеціальним режимом використання, на яку будуть зараховані кошти у розмірі п’яти прожиткових мінімумів
 3. Очікувати зарахування коштів на рахунок
 4. Після отримання коштів перейти на сайт https://rstmo.ioc.gov.ua/mop/search у розділ «Пошук закладу»
 5. Необхідно поставити галочку біля «е-Оздоровлення (для власників спеціальних банківських рахунків)» та натиснути кнопку «Шукати»
 6. Оберіть заклад з переліку, ознайомтесь з наведеною інформацією про заклад і натисніть «Подати заявку»
 7. Вказавши свої персональні дані натисніть кнопку «Перевірити в переліку»
 8. Вкажіть дані про дитину, яку бажаєте оздоровити в обраному закладі та заповніть заявку
 9. Перевіривши вказані дані натисніть «Подати заявку»
 10. Прибути в заклад в визначену дату
 11. Оплатити путівку карткою отриманою в ПриватБанк

Куди звертатися?

Якщо ви підпадаєте під критерії програми, ви отримаєте сповіщення через додаток Дія, або вас повідомлять органи соціального захисту про можливість надання державної допомоги на дитяче оздоровлення. Якщо такого повідомлення немає, можна перевірити наявність сім’ї у списку самостійно на сайті проєкту. Перевірка здійснюється по тій особі, яка отримує допомогу малозабезпеченим сім’ям. Важливо знати, що кошти необхідно використати протягом трьох місяців з дня їх зарахування. За додатковою інформацією звертайтеся до найближчого УСЗН, контакти якого можна знайти за посиланням.