Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Які документи необхідні під час виїзду за кордон особи з інвалідністю в супроводі сина або зятя?

Які документи необхідні під час виїзду за кордон особи з інвалідністю в супроводі сина або зятя?

Запитуєте – відповідаємо!

Тема перетину державного кордону людьми з інвалідністю не втрачає своєї актуальності. Одним з її аспектів є їх виїзд за кордон у супроводі осіб чоловічої статі, зокрема сина або зятя.

У такому випадку окрім документів, які підтверджують інвалідність, обов’язковою є наявність документів про родинні зв’язки, а також про спільне задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) сина чи зятя разом із тим із батьків з інвалідністю, хто виїжджає за кордон. До прикладу, такими документами можуть бути довідка про місце реєстрації особи, довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, відповідні відмітки в паспортах-книжечках.

Зверніть увагу, що виїхати за кордон у супроводі сина або зятя можуть лише особи з інвалідністю I та II групи.

Також звертаємо увагу, що за детальною консультацією з окремих питань перетину кордону можна звернутися до Державної прикордонної служби України за телефонами:

15 98

+38 044 527 63 63 (для дзвінків з-за кордону).

*********

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

D:\РАБОТА\проекти 2023\проект ПІН 2023\пости допомога\Re_ лого проєкт ПІН\NAIU-EU-Access_Frame.png