Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як українським біженцям  оформити статус особи з інвалідністю у Великобританії?

Як українським біженцям  оформити статус особи з інвалідністю у Великобританії?

У Великобританії особи з інвалідністю почувають себе більш ніж захищено – роками тут напрацьовувалась державна та соціальна підтримка та безбарєрність. Українські біженці з інвалідністю також можуть розраховувати на ряд переваг та безумовну підтримку як з боку держави, так і волонтерів. Отже, які є пенсії з інвалідності у Великобританії? Як підтвердити інвалідність дитини у Великобританії? Які пільги та грошова допомога? В цій статті ми докладно відповімо на ці всі питання.

Найперше, що вам потрібно зробити по прибутті до Великобританії, це легалізувати свій статус, тобто оформити документи та соціальні виплати відповідно до програми, якою ви прибули – Homes for Ukraine або сімейна віза чи інше. Наразі українцям дають можливість легально перебувати на території Великобританії три роки з правом на працевлаштування.

Друге, що потрібно знати, – українське посвідчення особи з інвалідністю тут недійсне, отже для оформлення допомоги вам доведеться звернутися у відповідні структури.

Тут ви можете розраховувати на наступну допомогу з догляду та виплати з інвалідності:

  • Personal Independence Payment(Допомога на особисту незалежність) та Child Disability Living Allowance (Допомога на дитину з інвалідністю) — це власне пенсія по інвалідності. Держава виділяє кошти на додаткові витрати для осіб, які мають тривалі фізичні або інтелектуальні порушення або мають інвалідність.
  • Carer’s Allowance (Допомога з догляду) — для тих, хто здійснює догляд за особами, що потребують допомоги, не менше 35 годин на тиждень.
  • Attendance Allowance (Допомога доглядальниці/ка) — підтримка з додатковими витратами на догляд для осіб старше 66 років, які мають інвалідність, пов’язану з фізичними або інтелектуальними порушеннями.

Пенсія по інвалідності у Великобританії

У Великобританії пенсія з інвалідності називається “Допомога для особистої незалежності” (Personal Independence Payment, PIP) і призначається особам від 16 років до 65 років з тривалими фізичними або інтелектуальними порушеннями або інвалідністю, які мають складнощі з виконанням окремих повсякденних завдань або мають обмежену мобільність.

У Великобританії немає груп інвалідності, як в Україні та деяких інших країнах світу. При призначенні допомоги враховуються не конкретне порушення чи інвалідність, які мають вплив на здатність заявника до виконання повсякденних дій.

Ви можете отримати пенсію з інвалідності, або допомогу на особисту незалежність (PIP), якщо:

  • Вам 16 років чи більше.
  • Ви маєте тривалий час фізичні або ментальні порушення.
  • У вас є складнощі з виконанням певних щоденних справ або перебуванням поза домом.
  • У вас складнощі щонайменше 12 місяців від моменту їхнього початку.
  • Вам менше 65 років (в іншому разі ви можете отримувати інший вид допомоги – Attendance Allowance).

Ви можете перевірити критерії отримання допомоги на офіційному сайті. Додаткова інформація про те, як звернутися за допомогою на особисту незалежність, доступна

за цією адресою.

Сума виплати пенсії по інвалідності (PIP) залежить від того, наскільки складно вам робити наступне:

  • повсякденна діяльність («повсякденні» завдання)
  • пересування (завдання «мобільності»)

На тиждень ви можете отримувати £61,85-£92,40 на повсякденне проживання та £24,45-£64,50 на мобільність.

Ці виплати не залежать від вашого доходу чи заощаджень та не оподатковуються.

Як підтвердити інвалідність у Великобританії

Як ми вже писали, встановлювати групу інвалідності вам не потрібно, тут вам просто допоможуть бути самостійним з огляду на те, наскільки вам важко у повсякденні виконувати ті чи інші завдання.

Щоби оформити пільги з інвалідності у Великобританії, вам потрібно зробити наступні кроки:

  1. Подати заявку по телефону 0800 917 2222 (якщо ви не можете скористатися телефоном, то дзвонити може друг чи родич від вашого імені).
  2. Заповнити форму під назвою «Як ваша інвалідність впливає на вас». Після вашої заявки протягом 2 тижнів ви отримаєте бланк із запитаннями про ваше захворювання. Додайте підтверджуючі документи, якщо вони у вас є – наприклад, списки рецептів, плани лікування або інформацію від вашого лікаря чи інших осіб, які беруть участь у вашому лікуванні.
  3. Пройти оцінкувашого стану при особистій зустрічі, телефоном або відеодзвінком, якщо лікарям буде потрібна додаткова інформація (але не обовязково!). Зазвичай бесіда займає 1 годину, під час якої вас запитуватимуть про те, як ваш стан впливає на ваше повсякденне життя та мобільність та про ваше лікування. Також вас можуть попросити зробити кілька простих рухів, щоб показати, як ви справляєтеся з деякими видами діяльності.
  4. Дочекатисьрішення. Далі ви отримаєте лист із інформацією про те, чи отримаєте ви PIP, і дату вашого першого платежу (кошти надходитимуть на вашу банківску карту). Якщо ви не згодні з рішенням, ви можете його оскаржити. Це називається запитом на «обов’язковий повторний розгляд» (mandatory reconsideration).

Інвалідність для дитини у Великобританії

Допомога на дитину з інвалідністю у Великобританії призначається особі, що не досягла 16 років та має рухові порушення або має потреби, що суттєво перевищують потреби дитини такого ж віку, яка не має інвалідності.

Звернутися за допомогою на дитину з інвалідністю можуть батьки дитини або особа, яка здійснює за цією дитиною батьківський догляд. Такі особи включають прийомних батьків, опікунів, бабусь і дідусів, патронатних вихователів або старших братів і сестер.

Якщо зараз ваша дитина проживає в Англії або Уельсі, ви можете подати заявку одним з наступних способів:

  • роздрукуйте та заповніть бланк заявки на отримання допомоги з інвалідності, відвідавши сайт за цим посиланням.
  • зателефонуйте на лінію підтримки з питань допомоги по інвалідності 0800 121 4600 та попросіть надіслати вам бланк заявки.

Якщо ваша дитина проживає в Шотландії, замість допомоги з інвалідності слід звертатися за виплатою з дитячої інвалідності (Child Disability Payment). Додаткова інформація доступна онлайн за цим посиланням.