Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як ще більш ефективно просувати цифрову доступність у країні?

Як ще більш ефективно просувати цифрову доступність у країні?

Спільно із Міністерством цифрової трансформації України та радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною презентувано результати досліджень, які допоможуть знайти відповідь на це питання.

За ініціативи Мінцифри експерти UNDP проаналізували:

👉як сфера вебдоступності регулюється в ЄС, а також п’яти країнах Європи: Великій Британії, Данії, Німеччині, Франції та Швеції;

👉 як люди з інвалідністю, насамперед із порушеннями зору, в Україні користуються допоміжними технологіями, з якими проблемами вони стикаються та які потреби мають.

Отримані інсайти допоможуть визначити, в яких напрямках потрібно далі рухатися, аби ще більш комплексно просувати цифрову вебдоступність у державі.

☝️ Чому це важливо? Вебдоступний продукт — той, яким можуть скористатися люди із тимчасовими чи постійними порушеннями — зору, слуху чи когнітивними порушеннями. Насамперед, ті люди, які користуються допоміжними технологіями. Для цього розробники мають застосовувати вимоги вебдоступності. Адже у часи війни, коли багато людей отримують поранення, не маємо права залишити частину людей без доступу до цифрових продуктів.

Дізнайтеся в інфографіці, які результати отримали, та що рекомендують упровадити в Україні, щоб полегшити користування допоміжними технологіями для людей із інвалідністю.

Обидва дослідження здійснили за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України за фінансової підтримки Уряду Японії у межах «Проєкту підтримки Дія», який UNDP реалізує за фінансування Уряду Швеції.

Фото: Андрій Крепких / UNDP в Україні