Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як подати заяву до міжнародного Реєстру збитків для отримання компенсації за зруйноване майно

Як подати заяву до міжнародного Реєстру збитків для отримання компенсації за зруйноване майно

Питаєте – відповідаємо

Українці, майно яких через військову агресію рф зазнало руйнувань і які хочуть отримати відповідну компенсацію, мають змогу подати заяву до міжнародного Реєстру збитків.

Подання такої заяви дозволить зафіксувати факт руйнування або пошкодження майна, щоб у подальшому власнику були здійснені нарахування компенсаційних виплат.

Важливо! Наразі заяву можна подати лише щодо тих збитків, які виникли, починаючи з 24 лютого 2022 року. Крім того, це стосується виключно того майна, яке знаходилося на міжнародно визнаній території України та зазнало руйнувань внаслідок військових дій з боку рф.

Із квітня 2024 року таку заяву до міжнародного Реєстру збитків можна подати через сервіс ДІЯ.

У заяві необхідно вказати всю важливу інформацію, яка стосується пошкодженого майна, а саме:

  • вказати технічні характеристики нерухомості
  • надати документи, що підтверджують право власності на майно
  • вказати дату та подію, в результаті якої нерухомість зазнала руйнувань
  • навести відповідні докази ступеня ушкодження: це можуть бути фото- та відеоматеріали або акти уповноважених органів
  • додати інші документи, які підтверджують ступінь руйнувань та розмір завданих збитків

Після заповнення всіх розділів заяви, заявник отримує унікальний номер, який і буде номером заяви в міжнародному Реєстрі збитків.

Зверніть увагу! Подати заяву про відшкодування збитків можна навіть якщо особа вже отримувала компенсацію за програмою єВідновлення.

Наразі держава разом із міжнародними партнерами працює над джерелами наповнення фонду, із якого Українці згодом зможуть отримати виплати за своє пошкоджене чи знищене майно.

********

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.